Author Topic: Дали да има репутација на форумот или не  (Read 1468 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Дали да има репутација на форумот или не
« Opened on 07.12.2010, Tuesday, 19:14:31 (Edited 07.12.2010, Tuesday, 19:22:34) »
Сега можете да си гласате и да си се искажете дали сакате да има репутација или не, ако некој смета дека некоја опција не е додадена или не е правилно напишана, може да пише во topic-ов. Гласањето ќе биде отворено недела дена ;). Како и секогаш, гласањето е анонимно ;).

Епа луѓе, изјаснете се ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
За мене не е анонимно :D,јас гласав за тројчето(3) ;D.Мислам дека најдобро ќе биде така...(мое мислење)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
јас за ништо не гласам, сакам да има за да се види кој колку помогнал, ама некои луѓе тоа го злоупотребуваат...јас мислам да се направи да ја даде некој репутацијата ама одма да не се смета, да треба одобрување од администратор/модератор за дали таа репутација е валидна или не, односно ако администраторот смета дека таа репутација нетреба да биде дадена да не се брои во репутацијата на членот, и обратно ако смета дека треба да биде дадена да му се зголему/намали репутацијата на членот.... и да има некое прозорче кога ке даваме репутација да ја напишеме причината за којашто ја даваме....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
И да има некое прозорче кога ке даваме репутација да ја напишеме причината за којашто ја даваме....
Е вака треба да биде додавањето на репутација!Ова е супер идеја!Да се има причина зошто даваме +/- репутација... :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
И да има некое прозорче кога ке даваме репутација да ја напишеме причината за којашто ја даваме....
А ке помогнеш да ја најдеме и инсталираме таа скрипта? :D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
скриптата е најдена ( нели зборавме за тоа )
само да се догласа сега и ќе видме после што како
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ама и причината ке може да се пишува?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
да де тоа беше поентата
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Дечки ај кој ке гласа нека гласа за да не чекаме многу време.... да видиме што ке правиме. Ако нема реп. нека нема, ако има тоа ке биде доста интересно нешто бидејки ако дадеш негативна репутација ке треба да напишеш која е причината за тоа. Или пак ние да даваме репутации. Гласајте па да го средиме тој проблем за да нема злоупотреби како што има сега. Гледам секој 24 часа добивам негативна репутација а исто така тоа му се случува и на неколку наши членови.
Штом дава негативна еднаш во денот тоа значи дека се работи за еден човек кој злоупотребува!
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
Одг: Дали да има репутација на форумот или не
« Reply #9 on 08.12.2010, Wednesday, 20:19:36 (Edited 08.12.2010, Wednesday, 23:02:11) »
Идеален систем за оваа работа има ит форум каде што откако ќе му се даде репутација на еден член потоа мора да се даде на уште 4 други членови за потоа истиот тој член да добие повторно репутација, а добро е и да се дава објаснување, и да се ограничи бројот на доделување репутациски поени дневно по човек!
R135
└┼┼┤
  246

Jove

  • Guest
по мое 3ката би била најдобро решение  :-\ :-\ ;) :D ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Идеален систем за оваа работа има ит форум каде што откако ќе му се даде репутација на еден член потоа мора да се даде на уште 4 други членови за потоа истиот тој член да добие повторно репутација, а добро е и да се дава објаснување, и да се ограничи бројот на доделување репутациски поени дневно по човек!

Веќе е ограничена, можеш да дадеш само еднаш во 24 часа репутација на еден ист user, не можеш почесто ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Колеги најдобро е да има репутација, но само администрацијата да може да додава и да одзема репутација ,  ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Колеги најдобро е да има репутација, но само администрацијата да може да додава и да одзема репутација ,  ;)

Секој си има право на свое мислење, затоа и беше поставено гласањето, кој од изборите се изгласа, тој ќе биде употребен ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male


Веќе е ограничена, можеш да дадеш само еднаш во 24 часа репутација на еден ист user, не можеш почесто ;).
[/quote]
И да се ограничи еден човек да може да даде на најмногу 3-5 члнеови дневно!
R135
└┼┼┤
  246