Author Topic: Каков инструмент користите ?  (Read 23321 times)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2848
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Увезува некој MASTECH кај нас моментално, фирмата Мебиус кои што ги држеа изгледа не постои повеќе...?
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Online krema

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 420
 • Gender: Male
Мебиус веќе 2 години не работи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Мислам дека баш овој е паднат, прилично јако, затоа што и базерот внатре беше оштете (заменски дел се чека да стаса), а и батериското капаче распукнато... but, all in all, супер ми дојде :-)

Де бе, за еден buzzer ???. Па ги има по куќишта од PC-иња и стари dial-up модеми колку сакаш. Ако си од Скопје, ќе ти дадам колку сакаш така, на подарок ;).

За остатокот од опремата... профи е, нема збор ;). Со среќа да си ја користиш ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DL1BT

 • Нов член
 • *
 • Posts: 34
Фала :-) Веќе неколку години не живеам во МК... Базерот е специфичен по големина, најдов некој сличен на ибеј, но не ми се брза. Моменталниот е „поправен“ со алуминиумска фолија :-)

Тежнеам да купувам расипани работи и да ги поправам :) Поинтересно е така :)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Тежнеам да купувам расипани работи и да ги поправам :) Поинтересно е така :)

Не си единствен :P ;).

Само јас обичнo тежнеам и да не ги купувам, најчесто и онака ми ги даваат гага :D :D :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 449
 • Gender: Male
Нешто на темата за купување/давање/наоѓање на стари работи  :)
Сепак се ВРТИ !!!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Ах, уште да имав кај да ги ставам. Дома ми е отпад, не знам како жена ми ме трпи ;D.

Абе лесно е кај западњациве, фрлаат се и сешто. Освен тоа, имаат куќи со гаражи и големи дворови. Ај иди кај нас во стан донеси го ова.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3321
 • Gender: Male
Gaga-Watt xD И ќе спијам со ними заедно на тераса :D

Offline DL1BT

 • Нов член
 • *
 • Posts: 34
Дејв е источјанец :-)) Затоа има голем двор! Беспари е земјата во Австралија - само кенгури и шкорпии има :D „Западњаците“ многу ретко имаат куќи со дворови, многу малку луѓе може да си допуштат таков луксуз (first hand experience).

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Gaga-Watt xD И ќе спијам со ними заедно на тераса :D

Сега? Зимава? Ај пробај ;D.

И чисто за информација, како Lady-Gaga-Watt ме знаат по бувљаците ;D.

Дејв е источјанец :-)) Затоа има голем двор! Беспари е земјата во Австралија - само кенгури и шкорпии има :D „Западњаците“ многу ретко имаат куќи со дворови, многу малку луѓе може да си допуштат таков луксуз (first hand experience).

Епа тогаш, нека не се фали многу бидејќи лиги ни прави на останатите ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Lady-Gaga-Watt !???? Добро е да знам, бидејки кога доаѓаш кај мене обично ти дозволувам ``џандар збира``.Се шалам- имам ``гага`` некои Радио-аматери ,ако ги сакаш ( важи и за Лордзи!). Кој прв дојде на пити - негово ќе биде! Да не ги фрлам...

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3321
 • Gender: Male
Па така де, ако е за да го преплатам ќе појдам в продавница, не на бувљак. Патем да не е некој за на бувљак деновиве да се организоваме ?

Offline yu2myg

 • Нов член
 • *
 • Posts: 10
Флуке 179,Флуке 83,Флуке 1587 МДТ ФЦ,Искра унимери разни и многи други.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Не се мрдаш од Fluke, а :P.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online krema

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 420
 • Gender: Male
Fluke закон. :)