Author Topic: Мотори од веш машина  (Read 1711 times)

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9429
Мотори од веш машина
« Opened on 23.10.2010, Saturday, 14:08:47 (Edited 23.10.2010, Saturday, 17:43:07) »
Мал туторијал како се испитуваат и спојуваат мотори за веш машини.Верувам дека можат лесно да се најдат,а од нив може да се направат *чудо* уреди,пред се за обработка на дрво,ама и други намени.


Споено мислење: 23.10.2010, Saturday, 17:43:07

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3012
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #1 on 23.10.2010, Saturday, 18:04:18 »
Браво бе Батка, имаш + реп од мене, баш имав еден мотор од веш машина и му се мислев што да му правам... ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9429
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #2 on 23.10.2010, Saturday, 18:11:50 »
Јас одамна ги собирам,ама само две работи до сега имам направено - циркуларче и брусилка.Ама кога видов колку ме коштаа... поарно нови да си купев ;D >:(

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 952
 • Gender: Male
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #3 on 29.10.2010, Friday, 07:50:09 »
Еј браво за постов. И јас имам моторче од машина за перење и незнаев што да му правам..
Life is too short to remove USB safely ..

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1248
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #4 on 29.10.2010, Friday, 15:14:08 »
dali mislis na masina za perenje sto e toa ves
Z33MK

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5296
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #5 on 29.10.2010, Friday, 16:24:03 »
да да на такбви мотори се мисли :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1248
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #6 on 29.10.2010, Friday, 16:44:24 »
neznaev deka ves  e makedonski zbor
Z33MK

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5296
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #7 on 29.10.2010, Friday, 16:46:16 »
не е македонски ама така ја викаат
ние си ја викаме машина за перење алишта, тие по на север така ја викаат ;D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9429
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #8 on 29.10.2010, Friday, 17:37:36 »
веш =  алишта (скопски дијалект) :D ;) ;D

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1248
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #9 on 29.10.2010, Friday, 21:38:11 »
na strumicki e ruba,rubi na struski placki
Z33MK

Jove

 • Guest
Одг: Мотори од веш машина
« Reply #10 on 02.11.2010, Tuesday, 18:07:00 »
јас со таткоми иамвме мотор  од брусилка и сега со таткоми правиме конструкција за рамно брусење (тато се разбира од тоа механичар беше електро има завршено а работи во рек осломеј  ;D)