Author Topic: Мојата/Вашата работилница  (Read 85822 times)

Offline dimce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 256
  • Gender: Male
а мене тоа Еi WS310Y И јас сум скромен
   
Хехе незнаеш што сакаш и јас го сакам истиот засилувач како што има разорни басови ке ме избркаат од дома кога ке го пуштам со Лоуднес.Ххехехехе

Offline DimitarMK

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #226 on 16.09.2013, Monday, 16:46:36 (Edited 09.09.2019, Monday, 21:19:11) »
Неможам да се пофалам со работилница, ама си се снаоѓам по дома   :D






Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Брка работа ;D? Нема што да се жалиш ;D. Битно имаш каде да работиш ;). Сите почнуваме вака ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DimitarMK

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
Ехее, џам си е  ;). Во скоро време ќе ја правам гаражата и тогаш ќе ви се пофалам.  :D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ајде, па и од таму да видиме слики ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
од кај најде jcm 800, жити се..  :o :o :o ;D
Kure je kupio novog BMW-a

Offline DimitarMK

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #231 on 16.09.2013, Monday, 20:43:27 (Edited 02.12.2013, Monday, 22:16:21) »
Мој е.

Offline dimce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 256
  • Gender: Male
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #232 on 16.09.2013, Monday, 22:33:56 (Edited 16.09.2013, Monday, 22:41:51) »
Местенцево собата многу ми се свиѓа за радио станица ја таква како твојата соба сакам да имам одма ставам предавател  спроти  компјутерот  над масата кај што поправаш еден равт на зидот со типли на него  стерео кодер, аудио лимитер и предавател и една миксета вградна ,под предавателот на работната маса кај што поправаш.Браво многу ми се свиѓа твојата соба стварно. За пиратско радио си плаче собата ама има големи казни за пиратски радиа.

Offline DimitarMK

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 51
Имам долго размислувано на тоа, помеѓу двата прозори има голема шипка одлична за антена, најгоре сум на поткровје, ама поради високите казни никогаш не сум си ја остварил идејата. Башка Зајчев Рид ми е на 2км воздушно.  :D (доколку сеуште мерната опрема им е таму)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Местенцево собата многу ми се свиѓа за радио станица ја таква како твојата соба сакам да имам одма ставам предавател  спроти  компјутерот  над масата кај што поправаш еден равт на зидот со типли на него  стерео кодер, аудио лимитер и предавател и една миксета вградна ,под предавателот на работната маса кај што поправаш.

И една дозвола од СРД ;D... веднаш над опремата ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Мојана да ја сликам ќе си речете атомската бомба не паднала ни во Хирошима, ни во Нагасаки,ни кај @GigaWatt , туку кај мене. ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Битно е да си знаеш се кај ти е ;). Тоа е битно, а како изгледа, нема везе ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Јас имам гаража ама моиве се механичари и целата ми е зафатена.Па леткумите, инструментот, плочките што сум ги изработил и делчињата ѓи чувам све у кутии мора да се снаоѓаме некако. ;D ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Точно така... ;D

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Одг: Мојата/Вашата работилница
« Reply #239 on 17.11.2013, Sunday, 17:04:30 (Edited 17.11.2013, Sunday, 17:18:45) »
Малку подредена и додадени полици :) сега се спремам да ставам од едната страна 5 - 6 фиоки од работната маса до земја, ама ќе видиме за тоа. Плус сакав да додам напред кај што ми се штекерите една алуминиумска како коцка да биде и на него да бидат наредени штеќери и два стабилизатори да има, колку при рака да ми биде и со буксни да се уклучува, ова веќе ми е почнато со изработување, стабилизаторите готови се, сега само да видам колку ке ми заземе простор од работната маса. Има уште многу да се досредува, фиокицки имам купено само незнам каде да ги ставам. Полека полека заличува на нешто. Лани и ставив и изолација доле (тврдопресован стиропол) па одозгоре ламинат, ама пак ладно е не се седи внатре, морам да видам некако да наместам некое греење. Еве ги сликите