Author Topic: 2 X 400W транзисторски аудио засилувач  (Read 37363 times)

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Море колега LordZi да направи една,како за тој засилувачот со лампи има три дена да зјапате :D

Ајде да вида овдека вака,.. па после может да поверуа...!?? :-X
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Делија,абе она кутиишчето со ламба на средина - твое ќе да е,а? А,да не објавуеш вакви направии во Емитер? Ај,кажи ме интересира.

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Видете колеги и драг Делијо , да ми простат девојките :-X и јас се вртам по плавуши но сите сте чуле вицови за плавуши ,   what's  in the box ;D ;D ;D, кога се работи за засилувачи предзасилувачи ,лампи итн, најважен е звукот.
Делија имам за тебе прашање дали ќе се фалиш по комшии за изгледот на твојот засилувач или ќе го слушаш , зошто како што ти пишав предходно ако ти треба празен предзасилувач за пред комшии да ти шитнам кутија со турена лампа на врвот (може и греење да ти намонтирам за да ти жари на с...и начин) ,многу уба  кутија ама празна  за да се фалиш на изглед а што викаш ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Видете колеги и драг Делијо , да ми простат девојките :-X и јас се вртам по плавуши но сите сте чуле вицови за плавуши ,   what's  in the box ;D ;D ;D, кога се работи за засилувачи предзасилувачи ,лампи итн, најважен е звукот.
Делија имам за тебе прашање дали ќе се фалиш по комшии за изгледот на твојот засилувач или ќе го слушаш , зошто како што ти пишав предходно ако ти треба празен предзасилувач за пред комшии да ти шитнам кутија со турена лампа на врвот (може и греење да ти намонтирам за да ти жари на с...и начин) ,многу уба  кутија ама празна  за да се фалиш на изглед а што викаш ;D
Да можев 3 дена по ред ќе ти давав репутација :D ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3187
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Делија,абе она кутиишчето со ламба на средина - твое ќе да е,а? А,да не објавуеш вакви направии во Емитер? Ај,кажи ме интересира.

Да, ама таму мора да пишува литературно, овде на форум му проработуваат „корените“ ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Толку реклама Делија му удри на Емитер ... тоа го неам нигде видено   >:( :o .... И срамота темата на школскиов другар  отиде во бескраен оффтопик поради некои членови кои сакаат да се рекламираат и да тераат по свое .... срамота  :o >:( ...

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3187
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Ќе ја исчистиме темата од сите офтопици, не се секирај ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Code: [Select]
http://emiter.com.mk/емитер најавува предзасилувач, а ние вече го иамме на форум хаха делија доста ги фалиш толку емитер не ги преценувај :)
знам дека е офф топик ама сакав да се надоврзам за тоа претпојачало со ламби па ако сакате избришете го :)

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Сеа знам зошто имало земјотреси во Јапонија..  ;D (извинете за офф)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: 2X 400W транзисторски аудио засилувач
« Reply #174 on 29.03.2011, Tuesday, 23:23:00 (Edited 29.03.2011, Tuesday, 23:31:21) »
До господин Делија

Кога бев мал тоа лампите ми беа многу интересни и ми личеа на рачни бомби и само се мававме со нив, ама како се кршеа еј... и кога ке му ја лупневме на некој и ке се скршеше и ке се испосечеше, абе права бомба. Многу сакавме да ги кршиме, кршевме кршевме цело друштво, еее што ламби имаме искршено еј... Ееее времиња, златни времиња
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
До господин Делија

Кога бев мал тоа лампите ми беа многу интересни и ми личеа на рачни бомби и само се мававме со нив, ама како се кршеа еј... и кога ке му ја лупневме на некој и ке се скршеше и ке се испосечеше, абе права бомба. Многу сакавме да ги кршиме, кршевме кршевме цело друштво, еее што ламби имаме искршено еј
ПХАХАХАХХАХАХ ЛЕЛЕ ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ СЕ ПРСНАВ ХАХАХАХААХАХАХ :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
До господин Делија

Кога бев мал тоа лампите ми беа многу интересни и ми личеа на рачни бомби и само се мававме со нив, ама како се кршеа еј... и кога ке му ја лупневме на некој и ке се скршеше и ке се испосечеше, абе права бомба. Многу сакавме да ги кршиме, кршевме кршевме цело друштво, еее што ламби имаме искршено еј... Ееее времиња, златни времиња

ееј мој човек и јас така, јас пак кондензаторите ги растурав и им ја вадев фолијата а за ламби да не прајме муабет.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
До господин Делија

Кога бев мал тоа лампите ми беа многу интересни и ми личеа на рачни бомби и само се мававме со нив, ама како се кршеа еј... и кога ке му ја лупневме на некој и ке се скршеше и ке се испосечеше, абе права бомба. Многу сакавме да ги кршиме, кршевме кршевме цело друштво, еее што ламби имаме искршено еј... Ееее времиња, златни времиња

ееј мој човек и јас така, јас пак кондензаторите ги растурав и им ја вадев фолијата а за ламби да не прајме муабет.
Хаха златни времиња :D :D :D,што убаи мали кашикари,минијатурна верзија...Море јас што сум им правел од тераса,од 2-ри спрат,ќе фрлам 3-4 комада од еднаш доле ќе се направат пи*кин дим-сол хахахахаха :D :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Море колега LordZi да направи една,како за тој засилувачот со лампи има три дена да зјапате :D

Ајде да вида овдека вака,.. па после может да поверуа...!?? :-X

Јас го имам видено исто така, го немам чуено како звучи, но верувај дека кутијата е каде каде подобра од таа на Емитер, тоа можам да ти гарантирам ;). Ако сака LordZi нека стави слики ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Море колега LordZi да направи една,како за тој засилувачот со лампи има три дена да зјапате :D

Ајде да вида овдека вака,.. па после может да поверуа...!?? :-X

Јас го имам видено исто така, го немам чуено како звучи, но верувај дека кутијата е каде каде подобра од таа на Емитер, тоа можам да ти гарантирам ;). Ако сака LordZi нека стави слики ;).
Повелеле :D.Мене каде каде повеќе ми се допаѓа оваа кутијата на LordZi отколку оваа на емитер...
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=32.msg3160#msg3160
If you're good at something, never do it for free... -Joker