Author Topic: Критики за продавниците за електронски материјали  (Read 12428 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 12572
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Можеби да се смени насловот на темата во Продавници за Електроника ( кабли алат потрошен материјал мерна опрема и слично), а не само за компоненти ( отпорници транзистпри кондензатори и слично) сите наведени продавници ке одговараат а можеби ке излезе уште некоја.

Е да, ова не е лоша идеја ;)... бидејќи генерално земено, дел од овие продавници сепак не се продавници за електронски компоненти, туку продаваат опрема која, на еден или друг начин, се користи во електрониката.

А да биде името на темата „Продавници за електронски компоненти, алат, итн.“ :)? Мислам дека повеќе ќе одговара ова, бидејќи само „Продавници за електроника“ па е некако премногу општо... изгледа како недовршена реченица... ако го оставиме така, може и Anhoch и Setek да влезат во таа група, LOL :D. Вака, со мало набројување потоа, некако појасно е за што е темата и гласањето наменето ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline dr-mr

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 689
 • Gender: Male
Продавници за електронски материјали
:)
Сепак се ВРТИ !!!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 12572
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Е да, ова е уште подобро ;).

EDIT: Сменето ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Code: [Select]
http://bdselectronic.com.mk/
Кој се овие, два пати ми излегува нивна реклама на ФБ...?
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline spiritos

 • Нов член
 • *
 • Posts: 13
 • Gender: Male
 • A waking ghost
Јас имам земано делови од дечкото. Се наоѓа во ѓорче, коректен за испорака. Малку страната не му е баш средена, али ако знаеш точно што бараш можат да се најдат делови. За цени сличен е со Гац

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Аха, јас сум на скроз друг крај од градот, можда затоа не ми упаднале во шема... :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 12572
 • Gender: Male
 • Не фалширам
BDS е во Ѓорче, кај автобуската пред семафорот со ознаки за излез-влез во Скопје. Одамна работат, само што до пред некоја година, мислев дека затвориле. Порано беше и сервис за телевизори, не знам дали сеуште работат и како сервис.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6282
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Кои останаа во 2020 година?

Јас знам дека работат
BDS - Ѓорче
ГАЦ - Аеродром
Логинг - Капиштец
За БТ електроник во Центар не сум сигурен.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Работи и БТ Електрокик.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6282
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
A со Алфаелектроник како е состојбата дали знаете? Оти имам слушнато од пријател од Битола дека се преориентирале повеќе кон далечинска, GPS уреди и слични работи а помалце кон електронски компоненти.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3873
 • Gender: Male
Hmmm ппследно ко бев све си беше ок. Имаат осветлења и друзи работи ама си ги чуваат и електрониките.

Offline KiloVolt

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 816
 • Gender: Male
 • Високонапонски Фанатик
Можам да потврдам, само го проширија бизнисот.
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.