Author Topic: Барам аудио трансформатори  (Read 955 times)

Offline Z3nesto

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 85
Барам аудио трансформатори
« Opened on 26.07.2016, Tuesday, 21:34:34 »
Каде може да набавам аудио трансформатори 600 оми 1:1? 2 или 4 парчиња ми требат
Прашав во Логинг ми рекоа дека немаат. Јас симнав од стари интернет модеми меѓутоа се пробиени.

Ви благодарам однапред

Offline Toma

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1480
 • Gender: Male
 • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Code: [Select]
http://www.aliexpress.com/600-ohm-transformer-audio_reviews.html
Code: [Select]
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X+AUDIO+ISOLATION+TRANSFORMERS++1%3A1+600+OHM+.TRS0&_nkw=+AUDIO+ISOLATION+TRANSFORMERS++1%3A1+600+OHM+&_sacat=0
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline Z3nesto

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 85
Toma благодарам за одговорот ама ebay и aliexpress ми се крајна варијанта.
Мислев тука некаде кај нас ако може да се најдат. Макар и на старо

Offline Otpor

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 161
 • Gender: Male
Одг: Барам аудио трансформатори
« Reply #3 on 27.07.2016, Wednesday, 14:08:18 »
Имам 4 баш какви што бараш.Ако немаш најдено пиши пп
,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е