Author Topic: Збирка руски УКТ предаватели - буби  (Read 2410 times)

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Збирка руски УКТ предаватели - буби
« Opened on 24.01.2015, Saturday, 16:53:54 (Edited 14.11.2018, Wednesday, 02:05:33) »
Ова книга беше  некаде 90-тите години светски хит.Насловена е како * Шпиунски предаватели* ама сепак е добра за учење на оснивите на предавателната УКТ техника.Бидејќи е на руски јазик,ако некој има потешкотии со конструкцијата нека отвори тема во *Предаватели* па ке му помогнам и со превод и околу изработката.

Code: [Select]
http://app.box.com/s/vmev4bsl9tc34k4y36l7wj0faejkgybw
Code: [Select]
http://www.asuswebstorage.com/navigate/s/5F4E497AAD1646F6AF1B2ED8FDDF20F4W

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11634
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Има некој проблем со фајлов... не знам дали е само до фонтови што фалат или е проблем со CR + LF file corruption, но PDF фалот не го прикажува како што треба ???.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Се беше во ред , гледаш колку пати е симнат фајлот. Можеби фали подршка или ако имаш нов абдејтуван акробат можеби фалат некои елементи ( нарочито се симнати!).Ке проверам дали ке го најдам оригиналот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11634
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Ако коза лаже, рог не лаже :D.

Adobe Acrobat Pro 11.0.18 (верзија од пред некоја година):Sumatra PDF 3.1.2:Ај стави ја пак, ако ја имаш ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
И кај мене исто.Веројатно велам дека е до новиот акробат! Иначе русите имаат друг систем и програм за читање.пдф материјали и можно е Адобе  да направил нешто и велке двата системи да не се компатибилни и не се препознаваат.

Offline dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 446
 • Gender: Male
И кај мене е исто, јас користам foxit.
Сепак се ВРТИ !!!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11634
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Не, ова ќе да е проблем со CF + LF корупција на фајлови. Имаше ваков проблем кога го пуштивме прв пат форумот по нова година, ама мислев дека сите фајлови сме ги оправиле. Изгледа не :P.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6250
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
И кај мене иста ситуација, ке треба друга верзија на програм да најдам. Сега користам Foxit Reader 9.3.0.10826
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11634
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Аман бе луѓе, никој ја нема симнато оваа книга кога била upload-ирана?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2844
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Еве го повторно фајлот, мислам дека овој е ОК, проверете па пишете.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 446
 • Gender: Male
Кај мене се гледат шемите и се чита текстот, текстот е на руски.
Сепак се ВРТИ !!!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11634
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Да, сега е ОК ;).

Изгледа имало некој проблем со upload-от на attachment-ите на претходниот host, кој знае ???.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."