Author Topic: Каде може да се купат универзални подигачи за стакла за автомобил  (Read 1985 times)

Offline manofthemathc

 • Нов член
 • *
 • Posts: 1
Каде може да се купат универзални подигачи за стакла за автомобил
« Opened on 16.10.2013, Wednesday, 21:52:05 (Edited 17.10.2013, Thursday, 02:55:33) »
Здраво дали некој знае каде можам да купам универзални подигачи за стакла за предните 2 врати фала   поздрав

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9429
Веројатно на автопазар или бувљак.

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3800
 • Gender: Male
Сигурно има такво нешто? и на фиќо и хамер што ќе пасува?

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9429
Не се занесувај човек  ;D ;) Исто како да бараш плинска боца од 50 литра која ке ја собере во багажник на фиќо.

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3800
 • Gender: Male
Епа така де треба да си е соодветна за моделот.

Offline danix01

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Повели

Code: [Select]
http://www.ebay.com/itm/Electric-Window-Conversion-Kit-2-Window-kit-van-or-car-/230693177588?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35b66288f4
rules are made to be broken

Offline Napsterce

 • Нов член
 • *
 • Posts: 23
 • Gender: Male
Авто Лидер во Чаир, имаш вакви потполно исти. Пакувани се за 2 врати или за 4 врати, да не земеш џабе 2 моторчиња. Во комплетот имаш комплетна инсталација, копчиња, пластики со различни запци за да се фатат на секаков вид возила. Јас досега имам монтирано неколку комплети и се покажаа добри.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5296
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
Има на ebay универзални се намонтираат на рачката каде што се врти рачно, има со повеќе додатоци да можи да се намонтира едноставно плус капачки за откако ќе ја извадиш рачката да не се гледа дека имало нешто тука
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline danix01

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Авто Лидер во Чаир, имаш вакви потполно исти. Пакувани се за 2 врати или за 4 врати, да не земеш џабе 2 моторчиња. Во комплетот имаш комплетна инсталација, копчиња, пластики со различни запци за да се фатат на секаков вид возила. Јас досега имам монтирано неколку комплети и се покажаа добри.
која цена се дали знаеш?
rules are made to be broken

Offline Napsterce

 • Нов член
 • *
 • Posts: 23
 • Gender: Male
Мислам дека комплет за 4 стакла беа околу 4500ден но не ме фаќај за збор, за 2 стакла треба да се на пола цена. Инаку Devil исти се овие како тие на ebay, се фаќаат на секакво возило и имаш се што ти треба со нив за да ги монтираш: копчиња, инсталација, адаптери, држачи, значи комплет се до штрафче, останува само да извадиш тапацири и да намонтираш  :)