Author Topic: Ми треба шема стрикно која би одговарала на КТ920А  (Read 1159 times)

Offline dimce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 257
 • Gender: Male
Здраво дечки.Има ли некој шема за КТ920А со оригинал калеми и пплочка сакам да ја искористам со плл 8Wсо дисплеј јас го имам направено послабиот кој е 1 или 1,5вати и сакам да одам во КТ920А.

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9429
Одг: Ми треба шема стрикно која би одговарала на КТ920А
« Reply #1 on 07.06.2013, Friday, 22:26:24 (Edited 08.06.2013, Saturday, 05:20:55) »
Диме ,еве ти некои линкови

Code: [Select]
http://circuit-diagram.hqew.net/Amplificator-rf-15W$2d30W-KT922$2c-KT920$2c-KT925$2c-KT934_12204.html
Code: [Select]
http://radioskot.ru/forum/4-755-3
Code: [Select]
http://www.electroschematics.com/338/fm-power-amplifier-bly87a-bly89a-kt920a-kt925b/

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6261
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Диме го склопи ли новиот?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9429
Еве оригинална руска шема 8)