Author Topic: Проблем со фб акаунт  (Read 865 times)

ggoce

  • Guest
Проблем со фб акаунт
« Opened on 23.05.2013, Thursday, 14:19:40 »
јас се извинувам што излевам од темата електроника бидејки имам проблем со мојот акаунт кој пред неколку месеци го оневозможија за најава од фб администрацијата "најверојатно" бидејки ми стоеше под името античка македонија "Ancient Macedonia" секако имаше и слики од античка македонија па се до распагањето  :'(  . Кога ке пробам да се најавам ми пише дека профилот е оневозможен, дали би можел да си го повратам назад? и како поздрав.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Проблем со фб акаунт
« Reply #1 on 23.05.2013, Thursday, 16:10:48 »
Еее колега , баш добро што ти текна .. и јас исто имам таков сличен проблем .. :S А и таман да не отварам нова тема .. Истиот проблем како на гоце .. Има ли решение ?  ??? ???

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Проблем со фб акаунт
« Reply #2 on 23.05.2013, Thursday, 20:00:56 »
Пишете на администрацијата. Профилот ви е оневозможен, само администрацијата може пак да го активира. Ако има политички провокативна содржина на профилот, не верувам дека ќе ви го реактивираат, но пробајте, ништо не ве кошта ;).

Како и да е, ако ви го активираат пак профилот, немојте да се чудите ако по некое време пак ви го деактивираат. Ако имате политички провокатвина содржина на профилите, доволно е да се јават неколку стотини луѓе со поплаки дека профилот е навредлив или нешто трето и пак да ви го деактивираат.

Мој совет: држете ја политиката на страна од социјалните мрежи, терајте си работа и не се замарајте многу со политика, нема поента ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."