Author Topic: Појачало за ТВ модулатор  (Read 897 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6250
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Појачало за ТВ модулатор
« Opened on 28.02.2011, Monday, 12:09:03 (Edited 28.02.2011, Monday, 17:19:47) »
Појачалото е едноставно за градба, се состои од 2 засилувачки степени, предводени од добро познатиот BFR91.

Шемата е превземена од следниот линк:
Code: [Select]
http://www.elektronika.ba/352/rf-tv-pojacalo/
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9428
Одг: Појачало за ТВ антена
« Reply #1 on 28.02.2011, Monday, 15:10:08 (Edited 28.02.2011, Monday, 15:13:05) »
Ова веке го имав ставено на форумов,ама како предавателче! Како РФ модулатор вака тешко ке оди.

Споено мислење: 28.02.2011, Monday, 15:13:05
И мислам дека е ТВ предавателче,бар по насловот