Author Topic: 360w 8om дали ке ги поддржи компјутер ?  (Read 1086 times)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
друже ако не си многу искусен со електроника, подобро дај му на некој друг некој денар да ти го направи како што треба, одколку ти да го правиш и да испогориш 390 делови...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline nikolovski_bt

  • Нов член
  • *
  • Posts: 5
Дур не расипиш нешто нема да научиш да правиш.... никој не се родил учен ама сепак техничко учам ако имам некој проблем тука ми се професорите... Сепак шемата ми треба другото ке си го изработам сам... доста шеми ми биле исправни и работеле беспрекорно  ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Побарај во секцијата за аудио засилувачите, таму би требало да најдеш нешто интересно, има секакви проекти, и за subwoofer-и, и обични стерео засилувачи ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."