Author Topic: дали сакате мајци печатени за нашиот форум  (Read 6124 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Taa мојата маица што ми е штампана е супер,до сега мал милион пати е испрана,а пред 1-2 години е купена(и штампана) и ни едно делче не фали од штампаното...Црно-бело е и ме кошташе,како што пишав погоре 250ден само штампањето.Фирмата која ми ја иштампа маицата се вика „Divas Design“.Со нивна маица мислам дека беше околу 400ден црно-бело,и во која боја сакаш ти е маицата...За над 50 е доста поефтино,незнам точно цена,не прашав ;D
На сито печат ти ја правеа ли ? Некако евтино ми изгледа за еден примерок да земаат само 250 денари
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Taa мојата маица што ми е штампана е супер,до сега мал милион пати е испрана,а пред 1-2 години е купена(и штампана) и ни едно делче не фали од штампаното...Црно-бело е и ме кошташе,како што пишав погоре 250ден само штампањето.Фирмата која ми ја иштампа маицата се вика „Divas Design“.Со нивна маица мислам дека беше околу 400ден црно-бело,и во која боја сакаш ти е маицата...За над 50 е доста поефтино,незнам точно цена,не прашав ;D
На сито печат ти ја правеа ли ? Некако евтино ми изгледа за еден примерок да земаат само 250 денари
Корект ;D.Незнам мене некако солена ми е цената,ама не жалам супер е маицата ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе батки,со фолија се работи тоа и излегува  баршунаст натпис,како кадифе.Маичкиве наши,за фирмава.се со јакиче,*Ла Коста * стил,со две бои -светло сина ,со портокалови ракави и јака (тоа ни се боите ;D!) со натпис лево на градите и на ракавите бочно.Маиците се исклучиво квалитетни,ни по сто прања (за две години) ни боја падна,ни бојата на материјалот се промени!! Цената не е 250 ден по маица.Овие што ги штампавме сега се памучни,бели,без јака доста дебели,во две бои (црвено,жолто -стилизирано знамето напред) и натпис-лого од фирмата.Позади еднобојна (црна ) лого имаил на фирмата во два реда,на левиот ракав само лого на фирмата во црна боја.Цена 170 ден,+ ДДВ.Ако има некој од Радовиш или Штип нека праша таму.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
не е битно што и како ќе се штампа битно е да се среди раб да допреме до мајци да не остане само вака на форумов да си пишуваме  :) :) :)
d.t

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не е само да допреме,јас сум за квалитет,да не се срамиш кога ке ја носиш.Реклама си е реклама и треба достојно да се презентираме.Побарајте спонзорство и од некоја фирма.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
епа ајде администрацијата ако сака нека разговара со aswo,alfa elektronic... и ред др ќе го ставиме и нивното лого нека дадат нешто, зошто да не  :) :)
d.t

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
добра идеа :) меѓутоа дискутабилно е дали ке прифатат.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: дали сакате мајци печатени за нашиот форум
« Reply #52 on 20.04.2011, Wednesday, 00:40:05 (Edited 20.04.2011, Wednesday, 16:33:03) »
ако прифатат, прифатат ако не сами ќе се исфинансираме по една мајчка па за натаму повеќе среќа околку спонзорите

Споено мислење: 20.04.2011, Wednesday, 16:33:03
Code: [Select]
http://www.astradizajn.com.mk/promotiven-materijal/astra-dizajn-studio-za-reklama-astra-dizajn-promotiven-materijal-maici/
еве некоја фирма за штампарија само треба да се јавиме и да прашаме што и како е со цени :) :)
d.t

Offline Buli

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Во некој претходен пост прочитав дека сметате дека гумираното е подобар квалитет. Имам роднина кој печати на сито со гумирано и пластично лого. Лично тој ми рече доколку ви е за квалитет поквалитетно е пластичното а пластичното и гумираното лого во цена се тука некаде (пластичното е некој денар поскапо,мислам) ама доколку сте запнале за гумирано не е проблем. Константирајте вие какво ќе биде логото, дали ќе има една боја, дали ќе биде само на едната страна или на двете страни (гради, грб) и мислам дека улога игра и големината на логото. Цената за квалитетно лого и квалитетна маица нема да биде поскапо од 400мкд. во кои сметам дека ке биде доволно и за достава. Доколку ми дадете точни податоци за логото какво сакате да биде можам да ви дадам точна цена па вие да споредите.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
наскоро ке ви пишеме мејл на кој ке може да ги пратите понудите, бидејки вака  на форум не иде од причина што не е така јасно. Во понудата ке пишете тој и тој тип на штампа со или без наши маици, печатницата е во тој и тој град. Цена толку и толку, попуст за пр. над 5,10,15... маици и сл. податоци
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

stefanjanevski

  • Guest
За маици печатење имам еден комсија, тој може да го прасам деновиве и да ни каже, инаку со сито печат ги печати, а за реклами до Емитер можам да побарам спонзорство, бидејќи сум нивни соработник, а и се знам со Слободан, па можам деновиве и таму да поминам. Исто така и до кај ГАЦ ако сакате можам да прашам. Само вие кажете како сакате да биде маицата.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Во Велес најевтино е 170 ден + ДДВ маица печатена во две бои напред и назад.Ако напред сликата е поголема назад имате текст ,веб страната и слично.И обратно. Маиците се турски,не се лоши ( бели,црни жолта и светло сини).Печатот е ОК и не се брише лесно.

Offline cekaj

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
  • Електроничар за занимација
Eпа уште да одбериме некоја добра шема за печатење и спремни сме  ;D
Јас би нарачал маичка, во зависност од тоа дали ќе ми се допадне дизајнот на маичката, мислам дека баш е интересно да шеташ со оригинална маичка.  :D
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline dejanpetrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 123
  • Gender: Male
  • Кратово
и јас сум за само уште да се договори од каде да се порача и какви да бидат маиците позз  :P
admin: не ставај рекламни потписи за други форуми