Author Topic: дали сакате мајци печатени за нашиот форум  (Read 6121 times)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
да исто мисам и јас ако е до кај 350-400ден ама да е добра и квалитетна, баш ќе ми биде мило да направиме  :) :)
d.t

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
јас имам моја маица со СКОЛС лого.Ако сте ми го виделе логото,а мислам на саем на форумската збиркана ја носев.Па кој ја видел може да каже дали е добра.Јас сум за маица.Мојата ја платив 300денари.На нивна маица!

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
епа луѓе дајте понуди на фирми кој нудат вакви услуги и за кои цени ги нудат
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
И јас сум за маица само кажете колку ќе чини и како ќе оди купувањето преку форум или сами да си извадиме од негде.

Offline Baze

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Ех да го оставеа Никола Тесла и понатаму да твори.
За да не се раздаваме со пари по сметки, па да гнјавиме некој да оди да порачува и сето тоа, од администраторите може на секој на емаил да ни го пушти логото на фурмот како атачмент па секој ќе може посебно да си испечати.Што мислите?

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
јас се слагам, може и така дури уште подобро е така  :) :) :) ајде администрацијата ако може нека почне со праќање на логото така е најдобро и наисплатливо  :) :) браво одлична идеа
d.t

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Полека, не иде тоа така, најпрво треба да избереме најповна понуда за печатење а после да направиме доовор со тоа лице, па ке печатиме маички.

Gestak не иде така како што мислиш, тоа остави го на нас.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: дали сакате мајци печатени за нашиот форум
« Reply #22 on 19.04.2011, Tuesday, 17:35:29 (Edited 19.04.2011, Tuesday, 17:59:25) »
Dx-er стварно е добро така
d.t

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Значи логото е во сопственост на форумот и на авторот кој го има направено, и единствено може авторот да даде дозвола да се печати. Не знам зошто така викате па мора да бришам и едитирам постови.
Пак ке повторам, оставете ни ја работата на нас, ние ке избереме понудувач, ние ке се договориме и готово. На крај ке ви кажеме што како и каде можете да купите маичка
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
d.t

Offline Baze

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Ех да го оставеа Никола Тесла и понатаму да твори.
Океј, јас само дадов идеа  :)

Offline mart11n

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • What's up?
брат и другарите се собраја едно 50тина души печатеа маици чкембари нова битола таму нешо кизне шо пиши по 200 денари негде платија (маиците ги купија од трикотажа пелистер, а печатеа во бабук мислам(а ништо чудно и в трикотажа и тие да ги имат испечатено)).Ке го прашам ако сакате подетално ке пишам кај 9 10 вечерва ако се врати :D

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
еј колега не зезај со таква штампа ко на чкембари мн е тапа, се вади на 3 перења знам и ние праевме околу 50 маици али после 5 перење обледе сликата :S

Offline Eptesicus

  • Баниран
  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
Одг: дали сакате мајци печатени за нашиот форум
« Reply #28 on 19.04.2011, Tuesday, 20:51:05 (Edited 19.04.2011, Tuesday, 20:56:56) »
 ;D ;D


„збавата“ ќе треба да се корегира :-\

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
интересно лого, може да се поставуваат сопствени идеа з логоа па да гласаме ама сепак тоа треба администраторите :)