Останато > Сè останато

Помош околу прашалник

(1/5) > >>

The Electric Boy:
Здраво дечки.
Поради ситуацијава, нас не натрупаа периодов со тестови и домашни и веќе незнам што попрво да учам и да решавам.
Дали има некој да се понуди да ми помогне околу една домашна?
Станува збор за прашалник од предметот Електронски Склопови и Уреди за IV година.
Ако има некој што би сакал да ми помогне, нека ми пише во ПП, ќе му го пратам.
Неделава имам 6 теста, и гледам што попрво да ги завршам, оти некои оценки ми се критични, а и ние касно почнавме (моето школо) со ова далечинско учење.
Да заврши ова и да живнам малце.
Инаку, имам јас неколку решено на прашалникот што можев.

bicikle:
не гледам причина оти да не ја поставиш јавно задачата ?

The Electric Boy:
Кај мене во школо многу и нејќат да се споделува, а и сега баш пред крај на година нејќам да си западнам во проблеми.
Кој сака ќе му пратам па нека проба што може да реши, ќе ви бидам многу благодарен.

GigaWatt:

--- Quote from: The Electric Boy on 11.05.2020, Monday, 01:31:04 ---Кај мене во школо многу и нејќат да се споделува, а и сега баш пред крај на година нејќам да си западнам во проблеми.
--- End quote ---

Под псевдоним си на форумов, јавно не се гледа твојот mail... не гледам каде е проблемот, никој нема да знае кој ги споделил.

На крајот на краиштата, повеќе глави мислат подобро од една.

The Electric Boy:
Епа ајде.
Линкот е подолу:

--- Code: ---https://drive.google.com/file/d/1KODDU5KxTWBSRp7Cw3_Qnfg3_E_DQtV0/view?usp=drivesdk
--- End code ---

Инаку, предметот се вика Електронски Склопови и Уреди, за 4 - та година средно стручно образование.
Рокот ми е до 15-ти па видете што можете решете, а јас да си расчистам со другите предмети.
Повеќето одговори инаку, ги има во учебникот кој можете да го најдете на е - дневник.
Ќе ви бидам многу благодарен :-)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version