Author Topic: каде има квалитетен крстач штрафцигер  (Read 1953 times)

Offline maci

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 58
каде има убави штрафцигери со квалитетно врвче.да не биде со малку запнување да се зезне врвот.
дали да барам униор или има и некој други марки?
ако може да ми наведете продавница.
барам крстач со средна големина,пример:идеално да влага во глава на кнауф штраф за гипс картон.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Такви квалитетни алати скоро и да нема веќе :S. Јас имам некои си Delta дома, пријател ми ги зема како подарок, купени се од Електрометал (или Електроелемент, не ми текнува сега како поточно се вика), околу 200 денари е еден. Магнетизирани врвови имаат, но има и без магнетизирани врвови. Челични се, не се некоја легура, така да, прилично добро ми се имаат покажано ;). Единствени квалитетни штрафцигери кои ги имам дома се тие, сите останати се направени од некои легури, но барем сега за сега, за некои поситни работи, си ја вршат работата ;).

Мислам дека во принцип, се што е над 200 или 300 денари (за еден штрафцигер), би требало да биде квалитетно ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Nakolce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 114
  • Gender: Male
Според мене униор ти се најдобри... Ги има во меркур (барем јас таму сум ги видел) има еден куп големини, слободно можеш да си одбереш, околу 250 до 300 денари е парче

Offline maci

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 58
Според мене униор ти се најдобри... Ги има во меркур (барем јас таму сум ги видел) има еден куп големини, слободно можеш да си одбереш, околу 250 до 300 денари е парче

голем избор има и во хубо маркет.

Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!

Code: [Select]
http://www.euromasterbg.com/index.php?l=mk&p=11&id=29Gadget
Code: [Select]
http://www.euromasterbg.com/index.php?p=5&cat=130&id=1304
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Одг: каде има квалитетен крстач штрафцигер
« Reply #5 on 18.04.2012, Wednesday, 08:26:19 (Edited 18.04.2012, Wednesday, 09:28:58) »
Имаш повеќе типови и тоа почнувајќи од:

1.ТopMaster - Ефтин алат, за дома ке ти брка работа, зависи сеа за што ке го користиш (Еуротулс)
2.Mastech - Го има во Меркур, солиден квалитет, барем со гедорите кои сум работел (Меркур)
3.ExTools - Се наоѓа по дуќаниве, незнам што квалитет е, као наводно е Ок...
4.Unior - Како некоја златна средина, а и зависно која програма ке ја одбереш. Има и ср*ње и добро...
5.Bahco - Одличен алат, проверен квалитет.
6.Beta - Одличен алат, проверен квалитет.
7.Knipex - Одличен алат, проверен квалитет.

Има уште, али во моментов не ми текнува.

Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline maci

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 58
најдов KITO една марка,добри ли се?

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
најдов KITO една марка,добри ли се?

Ги имаше еднаш спомнато член на форумов (мислам дека беше Zdravkovski), би требало да се добри, он ги фалеше ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Искрено не сум ги видел и не сум чул..
Ако ти е за стално и ако ти е за еден иди купи си од Хубо или Меркур Униор од повисока класа...Имаш со плави пластични рачки, тие се како најниска програма, имаш од црните, сосема солидни, и од плаво светло и плаво темна комбинација на рачката, гума пластика, тие се најдобрите од Униор...Јас имам цел комплет таков алат и не се лоши...Одлични се...
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline jetronic

  • Нов член
  • *
  • Posts: 10
Можам да ти посочам некои марки сите се добри  ;D ;D ;D а каде можеш да најдеш,ќе прашаш по продавнициве.
HAZET
GEDORE
UNIOR
USAG
BETA

Offline borisq10

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 230
  • Gender: Male
Одг: каде има квалитетен крстач штрафцигер
« Reply #10 on 18.06.2012, Monday, 11:28:43 (Edited 18.06.2012, Monday, 11:31:24) »
јас имам 2 штрафцигeри на UNIOR не сум баш задоволен  :)

Offline jetronic

  • Нов член
  • *
  • Posts: 10
Не се ко некогаш, но пак има некој квалитет подобар ;D , колку пари толку музика  :D