Author Topic: Помош за едноставен греач  (Read 998 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
многу галено тоа твоето куче :)
стави му и еден TV нека гледа серии
кај мене кучето има куќа 1м на 1м на 1м
и зимно време си спие во неа, нема никаков проблем, не замрзнало до сега, ќе земи ќе трча ќе игра ќе се загрее, или набави си хаска или маламут тие немаат гајле од многу ниски температури, само ако планираш куче да чуваш дома, подобро униј го не го мачи :)
тие сакаат да шетаат да играат а не да бидат по цел ден затворени

извинете офф топик
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Или седни сплети му џемперче и гетички на нозете :D :D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Епа стави му внатре светилки од кола, тие што се за фаровите, неколку од по 50W ќе ти завршат работа. Како напојување стави полнач за акумулатори.

Одличен предлог ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline stefan_mkd

  • Нов член
  • *
  • Posts: 25
Епа  галено е :). Иначе он нема порблем со издржување ладно. Лабрадор е. Во сред јануари ми се има бањато во вардар и мака нема. Куќата му е праена по димензии според него. За да може да ја загрее со својата температура во зимо за да не му е ладно. Но не ми е доволно тоа :). Сакам да има додадтно греење. Ќе идам на варијанта подно греење, ова со сијалиците ќе го оставам како последна опција. Ќе купам жица деновиве и ќе експериментирам.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Подното греење е добра идеа. Ќе го поставиш греачот, ќе поставиш изолација, врз изолацијата некој тенок лим или тенко стакло, врз стаклото може некое тепихче, па нека гребе после колку сака  ;D