Author Topic: Ми треба помош сакам да се едуцирам повеке со врзуванје на шеми за ел.мотори  (Read 543 times)

Offline vojvoda

  • Нов член
  • *
  • Posts: 1
Имам завршено средно ел.тех. енергетичар и имам 19 години и сакам да се надоградам со повеќе знаење во врска со врзуванје на ел.шеми за три фазни и едно фазни мотори исто така и со ел.шеми за ел.инсталација во куќи. Моментало сум вработен до електричарска компанија мислам дека истовремено и со ваша помош ке се здобијам со многу повеќе знаење. Фала многу

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Батка,убаво сето тоа од твоја страна,ама не знам дали некој ке сака да те едуцира.Сепак ова е Форум и тоа за електроника.Побарај низ темите,ако најдеш некоја тема за она што те интересира- во ред.Има повеќе постови на тема мотори,трансформатори,инсталација итн. ,па седи,читај и учи.Иначе, ако има некој кој има таква литература можеби ке стави некој линк.шема или туторијал.Треба малку да почекаш.За се друго - најди некоја книга и од таму едуцирај се.Поздрав!

Споено мислење: 15.11.2013, Friday, 21:38:51
За да не биде празен постов еве нешто од мене

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Батка многу убав материјал сте ставиле баш тој за трофазната струја ми даде одговор на многу мои прашања. ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш