Author Topic: Која е во Македонија најевтина мобилна претплата  (Read 1479 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Која е во Македонија најевтина мобилна претплата
« Opened on 22.05.2010, Saturday, 23:43:28 (Edited 23.05.2010, Sunday, 03:29:10) »
Кe dovagam za dva tri dena vo Makedonija koja pretplata da si zemam imav lani cosmofon
Z33MK

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
јас до сега сум на Т-mobile и не можам да се пожалам дека не чини
ама па ако идеш само на толку кратко подобро е да земеш при пејд пакет од 500 денари од која било фирма
пошто нема да ти се исплати да правиш договори глупости за пост пејд само за неколку дена :)
има сега нешто од ВИП  колку пари ќе ставиш на сметка толку бесплатни пораки имаш кон сите мрежи колку што знам
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ВИП имаат некоја опција која е 1 ден. за 1 минута кон сите броеви.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
^^^^ стави на тоа и ДДВ, стави и цена кога ке ти крене тој што му ѕвониш..и ке те фати ѓавол ипол....ама па за толку кратко време земи си каков сакаш број, и така нема да ги потрошиш сите пари...најверојатно..
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
dali drzavnite se uste na 075
Z33MK

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Да, државните институции се уште на космофон (075) сега космофон се вика ONE, иначе мислам дека VIP има најевтини понуди.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline antonio@arsenal

  • Баниран
  • Експерт
  • ****
  • Posts: 513
Користам од ВИП 3 броја и неможам да се пожалам значи многу добар оператор е според мене твој е изборот ;)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
koja elektronika ja nema mnogu da donesam nesto
Z33MK

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Чекај ова што даваа по полиција и во армијата од тмобајл броеви ?
тие не се во државните ?
пошто нели имаше од тоа социјалните по 3-4 броја наеднаш на претплата сите ( јас таков имам, со мини претплата од 50 денари месечно е )
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чекај ова што даваа по полиција и во армијата од тмобајл броеви ?
тие не се во државните ?
пошто нели имаше од тоа социјалните по 3-4 броја наеднаш на претплата сите ( јас таков имам, со мини претплата од 50 денари месечно е )

Така е, изгледа кој е на Т-мобиле кој на Оне...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
VIP има евтини цени, ама мрежата им е за никаде, одете во Дојран некаде кај Истатов хотелот или во радиус од 5, 6 километри. Никаде не фаќа мрежа. T-Mobile па затоа па нема проблем таму.

Ако е за кратко време и ако не се шетам многу многу низ прерии и далечни места (планини, ридови, што ти ја знам) јас би земал број од VIP.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nCounTr

  • Почивај во мир
  • Стручњак
  • *****
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Дипл.Ел.Инж.
    • Македонски форум за електроника
Јас имам од МЕПСО што ги даваа ти му бајал по 4 од вработен со претплата од 60 денари по број месечно и бесплатно јадење бурек помеѓу сите 4 броја.
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
хехе и кај мене е така ама па претплатата е 50 денари и имаш бесплатни со сите останати кој имаат такви броеви :) така да мене месечно ми иди мн. малку да плаќам :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
koja elektronika ja nema mnogu da donesam nesto

Донеси ламби  ;D
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Која е во Македонија најевтина мобилна претплата
« Reply #14 on 24.05.2010, Monday, 10:43:36 (Edited 24.05.2010, Monday, 10:45:12) »
хехе и кај мене е така ама па претплатата е 50 денари и имаш бесплатни со сите останати кој имаат такви броеви :) така да мене месечно ми иди мн. малку да плаќам :)
50 денари и до ДДВ 59 (60) денари

koja elektronika ja nema mnogu da donesam nesto
Ако има од тие транзисторите што ти кажав порано, само пред тоа кажи ми за цените оти да знам дали можам да си го дозволам тој луксуз :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.