Author Topic: Збиранка на 06/07/08.12.2019  (Read 12005 times)

Offline bumbar

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 74
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #75 on 19.12.2019, Thursday, 20:32:50 »
...штета што не ве запознав „у живо“...доцна ги видов пораките на форумов...

Offline krema

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 732
  • Gender: Male
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #76 on 19.12.2019, Thursday, 20:36:26 »
Ништо не си пропуштил, немаше збиранка.


Offline bumbar

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 74
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #77 on 19.12.2019, Thursday, 20:46:50 »
...Тогаш - доаѓам на следната средба....

Да ми беше готова „реновацијата“ на бараката - ќе ве викнев кај мене ама пусто овдека можам полесно да договорам состанок со мојот автономен нервен систем отколку со добар мајстор...

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #78 on 20.12.2019, Friday, 19:46:27 »
Ех да бевме кичево и скара ќе свртевме :)
Со лесно со мајсторите :)
Гига, како си неделава?

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #79 on 21.12.2019, Saturday, 00:21:42 »
Дечки, терајте без мене, не знам како ќе биде со малово. Сега мирно е... сега за сега... што не значи дека вака ќе остане работата вечерва, може по нареден пат кога ќе јаде, пак да има проблеми... што значи дека ќе главам до 7, 8 сабајле (малку жена ми да поспие, па после она да превземе).

Договорете се како ви одговара, пишете тука, ако дојдам, дојдам, ако не, здравје, друг пат :).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #80 on 21.12.2019, Saturday, 03:03:49 »
Епа ај како нај заглавен пиши предлог , па ко ќе пркне ќе го земиш и него , здравје за 5 години :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #81 on 22.12.2019, Sunday, 03:08:58 (Edited 22.12.2019, Sunday, 04:23:59) »
Не сваќаш. Буквално од час до час се планира со него, не знаеш каква ќе биде ситуацијата :-\. Мислам дека му најдовме финта со комбинација на Епсомисан и Колиеф, ама не знам дали е трајно решение или ќе тера неколку дена, па пак ќе се врати по старо (бидејќи така ни направи кога почнавме да му даваме Колиеф).

Затоа викам, договорете се, па ако можам да дојдам, наверојатно ќе знам неколку часа претходно и ќе се јавам каде сте, да се најдеме ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #82 on 23.12.2019, Monday, 01:22:24 »
Гига, тебе ти давам обврска да ми пишиш на фб ко че се одлучи време и место, за да не утнам на форумов ретко се логирам.
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #83 on 23.12.2019, Monday, 09:48:20 »
Е јбг, види ако организираш арно, иначе то е, и малите деци си имаат табиети :) Ако не па кај тебе некој кафич блиску, па по потреба да можеш за 5 минс да си дома. Пингвин, салун, гарисон, кастом мислам дека ти се преку улица. Т.е. ти си знајш како ти е ситуацијата, да не те напрегам и јас, знам дека си у гужва :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #84 on 23.12.2019, Monday, 14:22:31 »
Па можно е да е наједноставно така... некаде блиску да сум, ама не знам кога ќе сум слободен :-\, тоа е вистинскиот проблем :-\. Еве вчера (денес) плачеше од 3 до 11 сабајле :-\. Нема правило кај него, некои вечери ќе почне од 8, 9, па ќе тера до 3, 4 сабајле, некои вечери ќе плаче како сега (најчесто ноќе го фаќаат грчевите).

Како и да е, ви пишав, договорете се вие, разменете броеви и пишете на форумов (да знаат и другите, можеби и некој друг ќе сака да дојде, еве bumbar изрази желба ;)), мене јавете ми се или ќе прочитам тука (обично се логирам еднаш до два пати дневно), ќе ви се јавам и ќе знаете дали ќе дојдам. Не можам јас да договарам бидејќи договорот ќе важи во наредните 3, 4 часа и ќе мора ВЕДНАШ, ТОГАШ да се најдеме (бидејќи тогаш е мирен и најверојатно ќе биде, врз база на проценка, си го знаеме, наредните 3, 4 часа), а тоа на никој не му одговара (да ти пишат „5 за 12“ и да треба некаде да се нацрташ, сите сакаме да си го планираме времето колку што можеме повеќе ;)).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #85 on 23.12.2019, Monday, 21:57:39 »
Ами и со тебе и без тебе исто ќе плаче :)
Се зезам малце, се надевам не е нешто невообичаено, бебе ко бебе ќе плаче, него некад е стварно e заморно 5 саати континуирано да го думкаш да го шеташ, едноставно ќе падниш пред тоа да заспие :) Па мора да се мењаш со некој, а и ти си чојк, и ти треба да јадиш да спиеш... :)
Епа онда јас од петок од 5 сум слободен до недела до крај 8-9, пишете предлог за време, кастом и онака ми е ок место, може и в парк, не би ми сметало, може кој кај сака, уопште не ми мења, само да не е некое место за препичени.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #86 on 24.12.2019, Tuesday, 10:23:20 »
Ами и со тебе и без тебе исто ќе плаче :)

За плачење, исто ќе плаче, него муабетот е да има кој да ја одмени мајка му од време на време, да излуфтира мозок ;).

Се зезам малце, се надевам не е нешто невообичаено, бебе ко бебе ќе плаче, него некад е стварно e заморно 5 саати континуирано да го думкаш да го шеташ, едноставно ќе падниш пред тоа да заспие :) Па мора да се мењаш со некој, а и ти си чојк, и ти треба да јадиш да спиеш... :)

Да де, тоа ми беше муабетот ;).

Епа онда јас од петок од 5 сум слободен до недела до крај 8-9, пишете предлог за време, кастом и онака ми е ок место, може и в парк, не би ми сметало, може кој кај сака, уопште не ми мења, само да не е некое место за препичени.

Custom е многу гласно преку викенди, едвај муабет се прави таму, а ќе сакаме муабет да си направиме. Парк... јас сум за, ама не знам за младиве генерации, некако ми се нежни, не сакаат многу да седат на ладно ;D.

За припи*ени место, ни под разно ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #87 on 24.12.2019, Tuesday, 10:34:14 »
па ајде нека каже младината  :)

Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #88 on 24.12.2019, Tuesday, 15:41:30 »
Младината нема гајле од ладно, Гига кај тебе меѓу згради, коперациски стил хахахах.
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Збиранка на 06/07/08.12.2019
« Reply #89 on 24.12.2019, Tuesday, 15:43:51 »
салун ? xD таман на 2 метра му е, а и се пофали дека нашол решение за горенаведениот проблем.