Author Topic: Производи купени на бувљакот :D  (Read 65243 times)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Случајни муабети
« Reply #285 on 23.04.2017, Sunday, 16:28:00 »
Многу поразличен е бувљакот од тоа што беше, добар дел од тие што продаваа не доаѓаат веќе пошто им е далеку од Шутка и неисплатливо, а тие што доаѓаат забегуваат со цените...
Него, ми збореа за некој бувљак на излез од Куманово, само во недела се одржувал, демек имало све и свашта, бил некој таму...?
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Јас знам дека во сабота и недела се одржува бувљак во Шутка ама немам ниеднаш отидено. Во куманово во градот има бувљак како нашиот со тоа што работите се од тука купени од нашиот во Скопје, има тројца кумановци секогаш купуваат се и сешто и таму го препродаваат ;D

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Хммм каде во шутка..?Има и ќичево али повисоки се цените него ли во шродавница ода отидеш...

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Него, ми збореа за некој бувљак на излез од Куманово, само во недела се одржувал, демек имало све и свашта, бил некој таму...?

LordZi, јас имам одено неколку пати, ми го фалеа дека имало многу работи и решив да одам, ама искрено не верував дека е нешто посебно. И така испадна, во споредба со скопскиот е помал, нема ништо посебно и цените се високи. Конкретно што те интересира дали има, пиши ќе ти кажам, јас бидејќи сум по аудио техниката тоа гледав и слабо имаше.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Ништо конкретно не ме интересира, него ми го испофалија, па затоа ме интересираше дали е стварно така... :D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Исто мене колку ми го фалеа исто тој во шутка и овој кога и да отидам нема ништо освен алат
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Update за сите љубители на бувљакот: Има нова локација (повторно)... Сега е во близина на претходната, само не се врти десно кај пругите него се продолжува право према стариот влез за кванташки пазар.. Еве и мапа да биде појасно:



Инаку може да се влезе внатре и со кола, има паркинг 30 денари   ;)
Life is too short to remove USB safely ..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ауу значи се подалеку и подалеку се, ајде следна локација во Сингелиќ :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Ако е сеуште тапа пазарот како што беше, и пред зграда да ми дојдат џабе... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не знам кој ми кажуваше, расипана шмишајбна на бувљак, 500 денари... во EuroTools нова е 1000-ка ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Кога како ќе начекаш. Зависи колку знаеш да се ценкаш и што бараш.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Дај не зезај, колку можеш од 500 да му се исценкаш ???... па 300 да успеам да му спуштам, пак е скапо... се знае, по колку се продаваат тие работи, по 100-че, ај нека е и 150, ама до таа цена, нема шанси да му се исценкаш.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Епа истата работа може друг да ја продава за 200... Си треба и среќа. Има некои не се ценкаат, со некои има пазар... Па ќе речам зависи што бараш. Псу за ком имам начекано за 50 ден и за 500 ден :) едно од двете за 50 ден беше исправно :D А дека збеснаа и тамо збеснаа, повеќето се трговци, препродаваат роба од дуќани, зелки кромиди кокари само данок да не платат. Некако изгуби смисла бувљакон, али во план ми е утреда покдам па ќе кажам импресии :)

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Јас бев денес, ништо посебно повеќето продаваат рабо којашто е демек од Германија, зашто се слушнало дека од таму е квалитетно. Повеќето продаваат само ѓубре. Се повеќе и повеќе има скараџии. Во главном ништо посебно

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Производи купени на бувљакот :D
« Reply #299 on 16.03.2018, Friday, 16:20:12 (Edited 16.03.2018, Friday, 17:20:37) »
Да, едино скарата им мириса добро, начекав релиња 36V 30A за кола по 50 ден што се по 300 во продавници. Другата роба или е крш како што рече хахаха или е подобро да се купи од продавница... ем малтене обавезно е псркинг да платиш, инаку би му се паркирал некому во двор.