Author Topic: Доколку сте навистина добри...  (Read 2135 times)

Petreski

  • Guest
Доколку сте навистина добри...
« Opened on 05.01.2013, Saturday, 18:19:10 (Edited 02.04.2013, Tuesday, 17:43:37) »
...u Vasem poslu, ili Vam treba neko da Vam pomogne pri ucenju, prijavite se na sajt danaucime.mk, koji okuplja privatne profesore iz velikog broja oblasti. Put do nalazenja privatnih profesora nikada nije bio laksi!

Code: [Select]
http://www.danaucime.mk

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #1 on 05.01.2013, Saturday, 18:41:51 »
Колега!Прочитај ги правилата на Форумов.

Petreski

  • Guest
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #2 on 05.01.2013, Saturday, 19:10:36 (Edited 05.01.2013, Saturday, 21:22:33) »
Македонски ми није најака страна али ќе пробам...

Доколку сте вистина добри у Вашата работа, или Ви треба некој да Ви помогне при учењето, пријавете се на сајт
Code: [Select]
http://www.danaucime.mkкој окупља приватните професори од голем број на области! Патот до барања на приватни професори никогаш не беше полак!

Надам се да је разумљиво, колко толко :)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #3 on 05.01.2013, Saturday, 20:43:20 »
Ако не си од Македонија,во ред е.Само треба да напишеш поради која причина пишуваш латиница- пишуваш од мобилен,не се јавуваш од МК,немаш МК подршка во РС ..... Иначе, се разбираме и без она „љутиш„ ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #4 on 06.01.2013, Sunday, 06:35:52 (Edited 06.01.2013, Sunday, 06:38:07) »
Македонски ми није најака страна али ќе пробам...

Доколку сте вистина добри у Вашата работа, или Ви треба некој да Ви помогне при учењето, пријавете се на сајт
Code: [Select]
http://www.danaucime.mkкој окупља приватните професори од голем број на области! Патот до барања на приватни професори никогаш не беше полак!

Надам се да је разумљиво, колко толко :)

Не мислевме на јазикот и на писмото ;D. Си има секција во правилата околу дозволениот јазик и писмо за сите соседни држави (пред се ex YU, да не речам сите соседни држави со Славјанско наречје ;)).

Quote
1.2. Правилото 1.1 се исклучува, но само доколку членот е странски државјанин од некоја од соседните држави (пред се се мисли на бившите Југословенски републики) и не е во можност да користи кирилична поддршка и/или не го познава доволно добро Македонскиот јазик за да може на соодветен начин да коминицира со останатите членови на форумот. За сите останати членови кои се државјани на Република Македннија и/или го познаваат Македонскиот јазик, важи правилото 1.1.

Во конкретниов случај поважно е ова правило ;).

Quote
6.1. Сите екстерни линкови кои ги post-ирате во вашите коментари треба да бидат кодирани. Доколку не знаете како да кодирате линкови, разгледајте ги останатите теми од оваа подсекција на форумот. Линкови кои водат до останатите делови од форумот пожелно е (но не и задолжително) да се кодират.

Инаку, се регистрирав на сајтот и морам да напоменам дека категориите од кои може да се бира од која област давам приватни часови (инаку, да, давам приватни часови) се многу малку :S. Најблиску до она што ми требаше беше категоријата „Компјутерски вештини“, а јас всушност давам приватни часови по електроника, електротехника, математика и други предмети, што сепак, не спаѓа во компјутерски вештини. А и во оние компјутерски вештини кои ги има да ги бираш како подкатегорија, нема да избереш „Програмски јазици“, а би требало да ги има (тоа се напредни компјутерски вештини, но сепак, спаѓаат во категоријата компјутерски вештини).

Како и да е, му пишав на администраторот за оваа ситуација ;). Се надевам дека прима добронамерна критика ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Petreski

  • Guest
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #5 on 06.01.2013, Sunday, 13:44:11 »
Нема љутиш наравно :) Се извињавам - не бев свестан ових правила.

@ GigaWatt - Све је јасно, меѓутоа страната је стара само 3 дена и ми проширујемо опсег вештина из дана у дан, односно, доколку се појави неко ко предаје предмет који није листиран у понуденим, ми га додамо. У вези са тим нам и значе критике ове врсте са обзиром да смо се тек "родили"

Поздрав свима!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #6 on 17.01.2013, Thursday, 19:14:23 »
Имате bug на сајтот. Кога се пребарува подучувач (професор), истиот резултат (истиот професор) го дава 16 пати (по 4 пати на страна, на 4 страни).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #7 on 02.04.2013, Tuesday, 07:25:41 (Edited 02.04.2013, Tuesday, 07:36:44) »
Само за информација на сите оние кои сакаат да се зачленат на сајтот (оние кои сакаат да држат часови), сајтот веќе не е бесплатен >:(... односно бесплатен е (зачленувањето е бесплатно... најверојатно, не сум пробал да отворам нов профил), но при пребарување на професори за овој или оној предмет (или област), ви го јавува само името и презимето, ништо повеќе од тоа (ни mail, ни телефон), треба да купите таканаречен „пакет“ за да може некој да ви ги види останатите податоци. Месечниот пакет е 130 денари, а годишиот е 1000 денари :o (ова се сегашни цени, не знам дали ќе се сменат во иднина). Има и некои други пакети, за 3 месеци и 6 месеци, ама не ми текнува која цена беа, видете си на сајтот ако ве интересира. Добивате и некои други бенефиции, Еду карта, ова она... во принцип, работи кои, јас барем, не ги барав ::) (а верувам дека и многу други членови на сајтот не ги бараа).

Во секој случај, мое лично мислење е дека ова беше една добра идеја која (како и многу други добри идеи) скршна од патот :S. Истото се случи и со Pazar3 и Reklama5. Да знаев дека идејата на креаторите на сајтот е да го претворат во money making machine, најверојатно и на форумов немаше да постои оваа тема бидејќи самото отворање на темата има за цел рекламирање на сајт на кој се плаќаат услугите (комерцијално рекламирање), што не е дозволено (ако сакате реклама на форумов, можете да си купите). Но, бидејќи topic-от почна како „презентација на бесплатен сајт за приватни професори и ученици“, сметам дека темата треба да остане, за информација на сите оние кои сакаат да се регистрираат како приватни професори.

Повторно, за информација на оние кои можеби ме контактирале преку сајтов (или планираат да ме контактираат), мојот профил е избришан, по мое барање.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Одг: Ukoliko ste zaista dobri...
« Reply #8 on 02.04.2013, Tuesday, 16:54:56 »
јас сум за бришење на темата бидејќи се кочи со основните правила и не се користи ни македонскиот јазик и писмо во истата. Ако тогаш немал мак фонд можеше да се побара од адмионистраторите да ја средат вака како што е сега мене не ми се допаѓа а ваше е да одлучите што понатаму.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
јас сум за бришење на темата бидејќи се кочи со основните правила и не се користи ни македонскиот јазик и писмо во истата. Ако тогаш немал мак фонд можеше да се побара од адмионистраторите да ја средат вака како што е сега мене не ми се допаѓа а ваше е да одлучите што понатаму.

Името на темата е средено, а околу јазикот и писмото, имаме наведено во правилата дека оние членови кои не знаат Македонски, а се од соседните држави, може да го користат оној јазик и писмо на кои знаат да пишуваат. Правилото за јазикот и писмото важи само за оние кои го знаат Македонскиот јазик.

Сметам дека темава треба да остане чисто информативно, за некој кој можеби планира да се зачлени, да знае дека сега веќе сајтот не е бесплатен, а не, како многу пати што ми се има на мене случено, се зачленуваш и дури отпосле дознаваш дека треба да платиш за да можеш да ги користиш сите бенефиции на сајтот ::). Благодарам, ама јас немаше воопшто да се зачленам ако знаев дека треба да платам за да ги користам услугите на сајтот ::).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."