Author Topic: Фирми кои нудат пракса во областа на автоматика?  (Read 1867 times)

Offline FandangoMK

  • Нов член
  • *
  • Posts: 0
Студенти од Машинскиот факултет во Скопје од областа на мехатрониката бараат практична настава во некоја од нашите фирми кои нудат можности во тоа поле. Доколку некој посетувал таква пракса, нека сподели искуство и име на фирма. Секоја помош е добредојдена.  :)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Скоро сите фирми бараат практиканти, јас лани бев во РЕК, годинава сум во Фустеларко Борец, лани работев во помошни објекти кранови и лифтови, а годинава на одржување

Во рек се работеше на механизмите на лифтовите крановите дигалки и слично, од аспект на електроника, а годинава воопшто и на механизам и на електроника на машини во печатницата.
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
јас студирам мехатроника на машински и сега на пракса сум во микросам, арно ама незнам дали уште примаат практиканти...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Скоро сите фирми бараат практиканти, јас лани бев во РЕК, годинава сум во Фустеларко Борец, лани работев во помошни објекти кранови и лифтови, а годинава на одржување

Во рек се работеше на механизмите на лифтовите крановите дигалки и слично, од аспект на електроника, а годинава воопшто и на механизам и на електроника на машини во печатницата.

дават некоја банка барем?  ;D
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
одиш на пракса, не на работа, нема пари :D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ние  само ставаме печат за пракса,ако некомуму треба ;D ;D