Author Topic: Потребен ми е TDA9351PS/N3/3 (процесор за телевизор)  (Read 813 times)

Offline JOCO

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
Потребен ми е TDA9351PS/N3/3 (процесор за телевизор)
« Opened on 27.01.2011, Thursday, 20:14:20 (Edited 27.01.2011, Thursday, 21:54:54) »
Здраво на сите.Пред некое време ми се расипа телевизорот марка НЕО.Го однесов на сервис и ми рекоа дека е до процесорот кој е изгорен и дека поправка би ме чинела 50 евра (сумава ми е нереална и не ми се исплати да го поправам).Би ве замолил ако знае каде би можел да го купам овој процесор(ако го има некој нека пише приватна порака ќе се договориме) или со некоја идеја да ми помогне да го решам овој проблем.поздрав

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
види го ова,
Code: [Select]
http://www.seekic.com/newstock /TDA9351PS_N3_3,TDA9353PS_N1_3S0284,TDA9360PS_N2_4I0672.html имаш тука да се купи.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Побарај во BT за едно недела дена, треба да им стигне роба нова (ова не е реклама, само знам дека имаат доста компоненти за телевизори и аудио/видео опрема), а колку ќе кошта, навистина не знам, но верувај дека под 1000 денари не е сигурно :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
да,стварно во БТ има разни работи,некои корисни некои не,но тие што не се корисни можат некогаш да бидат корисни,но за жал со голема цена :(

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Пааааа, сепак станува збор за видео процесор, и тоа за релативно нов модел, така да не верувам да е под 1000 денари, да беше за некој постар Grundig или некој друг телевизор, можеби ќе беше и поевтин ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline cika

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • Математика : Ако оди лесно... грешно е ...
еј а ЈОЦО шо му беше на телевизорот...и јас иста марка имам.. (се зезна нешто) зема сега ко ке го уклучиш телевизорот ке остајш некоја програма.. и по 20-30 секунди ке почни самото да менва нешто
програми самото ке бара... ке се изгуби нешто...(на твојот како му изгоре процесорот ??
Let's make things better.

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Може да е и еепромот....Немора да е до процесорот...
Инаку многу се важни и останатите бројки до крај за процесорот...И мене ми треба еден ваков...Инаку процесорот не е нов....Сигурно е постар од 5 или повеќе години, така да ....
Инаку мојот процесор доколку некој сака, може да му го дадам за проба или евентуално неговиот да го проба на мојот ТВ....Колку за да се увери во исправноста или неисправноста, но како што кажав мора да се напишат сите броеви до крај...Инаку има нешто и во Логинг, проверете и таму...
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...