Author Topic: Проблем со ТВ Samsung LE32B350F1WXXH  (Read 765 times)

Offline vrukiot

  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
Проблем со ТВ Samsung LE32B350F1WXXH
« Opened on 14.01.2016, Thursday, 22:55:35 (Edited 15.01.2016, Friday, 23:56:22) »
Најпрво здраво и среќна нова најубаво на сите во оваа година.Мене ми тргна проблематично годинава па барам помош кој имал или ги разбира проблемиве.Вака имам 32' телевизор Samsung LE32B350F1WXXH
пред новата година имав проблем со него знаеше по одредено време да ги замеша боите на 2 до 3 минути и само од себе се средуваше (не многу често) но веќе трет ден ги има сите бои измешано и како линии има (не е паѓан или слично, закачен на ѕид е и нема додир со никакви удари и слично).Доколку имал некој ваков проблем ако може совет или слично би му бил благодарен :) незнам како поопширно да го објаснам проблемов па закачив слики за да се види проблемот.Поздрав и ви благодарам однапред.






Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Одг: Проблем со TV Samsung LE32B350F1WXXH
« Reply #1 on 15.01.2016, Friday, 17:46:10 »
Да, сликите треба да ни „кажат„ каде и што е неисправно, но слични манифестации може да се од повеќе степени!
Затоа потребно е да се отвори телевизорот, да се прегледа прво визуелно па и “електрично„ и да се напише што е приметено и измерено.
Шасијата треба да е N76A.
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline didy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 426
  • Gender: Male
Одг: Проблем со ТВ Samsung LE32B350F1WXXH
« Reply #2 on 16.01.2016, Saturday, 13:53:13 »
Здраво,
Каква е температурата во просторијата каде е телевизорот? дали е загреана, или е ладна и со влага и тогаш е пуштен ТВ апаратот?

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Одг: Проблем со ТВ Samsung LE32B350F1WXXH
« Reply #3 on 16.01.2016, Saturday, 15:43:00 »
Ова последно кажаното е доста битно кај Samsung LCD телевизорите општо.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.