Author Topic: Купувам пластична/метална кутија  (Read 1104 times)

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Купувам пластична или метална кутија за да се смести уредот од сликите со тие димензии. Услов е кутијата солидно да изгледа.

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Види во Логинг, има пластични кутии.

Code: [Select]
http://www.loging.mk/2280/BrowseProducts
Жан

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Нема, како и се во Македонија на лагер има само некои 2-3...

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
@nikola_bb: Види, мораш и нив да ги разбереш... не им се исплати да набавуваат од сите можни видови на кутии, а реално двајца или тројца во текот на годината ќе побараат некаква кутија. Ајде еве нека се и десетторица... пак на крајот стои фактот дека HDMI сплитери им се продаваат по еден или два секој ден и многу нормално, од нив ќе набавувам, од тоа што не ми се продава, нека стои дека го имам на лагер, ако на некој му притреба ќе го набавам. Мала држава сме, не можеш да имаш се во секое време, особено не ако не ти се продава.

Да не правам муабет што ваквото „чепкање“, за што е примарно наменет форумов (баш електроника), веќе изумира. Се е модуларно, се е во кит комплет, се е веќе направено и склопено, само треба да се монтира. Ретки се ситуациите каде што се потребни некои custom решенија, бидејќи веќе голем дел и од custom решенијата имаат некои (помалку или повеќе) „стандардни“ побарувања и Кинезиве тоа знаат да го уновчат. Ретко што веќе се исплати сам да правиш, поради што и има недостаток на опрема која се користи во електрониката во државава.

Не е лошо да провериш и во Bots/BT Електроника, можно е нешто да имаат и они.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Ништо ќе одам на 3д принт варијанта

Offline MURO

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 152
Како варијанта- имаш пластични дозни во Електроелемент квалитетни