Author Topic: Потребен ми е кристал за старо нинтендо  (Read 808 times)

Offline ivica.s

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 369
  • Gender: Male
  • RF Guru
    • Регистрирај се и заработи на envato.com
Имам едно старо нинтендо кое не е во работна состојба само поради кристалот. Кристалот има фреквенција од 26.601 мегахерци. Ме фати мерак и сакам пак да профункционира.  ;D

Дали можеби некој има ваков кристал?

Ќе се договориме за цена.

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Јас имам и гρатис ќе го добиеш  ;)

Offline ivica.s

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 369
  • Gender: Male
  • RF Guru
    • Регистрирај се и заработи на envato.com
Одг: Потребен ми е кристал за старо нинтенд&#
« Reply #2 on 01.10.2015, Thursday, 23:30:14 (Edited 01.10.2015, Thursday, 23:33:40) »

Благодарам.

Offline ivica.s

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 369
  • Gender: Male
  • RF Guru
    • Регистрирај се и заработи на envato.com
Бидејќи имаше недоразбирање со членот погоре и за кристалот ми се бараше контра услуга  која не можам да ја извршам сеуште барам и ако треба купувам кристал за нинтендо.


Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Бидејќи имаше недоразбирање со членот погоре и за кристалот ми се бараше контра услуга  која не можам да ја извршам сеуште барам и ако треба купувам кристал за нинтендо.




Какво недоразбирање, јасно се гледа што пишал членот, сметам дека едноставно те измамил. Да знаев дека вака ке обезбедев неклку парчиња од тој кристал секако не сакам никаква надокнада.

Јас имам и гρатис ќе го добиеш  ;)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.