Author Topic: Претставување! (со мало закаснување:) )  (Read 1228 times)

Offline dunin

  • Нов член
  • *
  • Posts: 1
Здраво на сите! Јас сум Наум,22 години,од Струга,студент на факултет за Електроника и Телекомуникации при унив.Политехника во Букурешт(се надевам не вечен)..Немам којзнае каков backround во областа на електрониката ама е област која многу ја сакам..Значи приказната започна во основно која прв пат дојдов во допир со предмет основи на техниката и произвотството и секако списанието Емитер( тогаш многу тешко се наоѓаше во родната Струга:D) кое ми помогна во изградба на самостојни мини-проектчиња :)).Значи сума-сумарум можам да се пофалам со многу расклопени електронски уреди и скоро ниту еден склопен и функционален и 5-6 проекти подпомогнати од списанието емитер.Во наредниов период треба да почнам со еден проект за факултетски цели па кога ке го завршам секако несебично ке го споделам на форумов.МНОГУ ми е кејф што имаме македонски форум за електроника. Поздрав!!
П.С.Голем почитувач на животот и делото на Никола Тесла!
На хартија,се изгледа едноставно.
Вселенски брод? Ништо поедноставно!! :)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Здраво на сите! Јас сум Наум,22 години,од Струга,студент на факултет за Електроника и Телекомуникации при унив.Политехника во Букурешт(се надевам не вечен)..Немам којзнае каков backround во областа на електрониката ама е област која многу ја сакам..Значи приказната започна во основно која прв пат дојдов во допир со предмет основи на техниката и произвотството и секако списанието Емитер( тогаш многу тешко се наоѓаше во родната Струга:D) кое ми помогна во изградба на самостојни мини-проектчиња :)).Значи сума-сумарум можам да се пофалам со многу расклопени електронски уреди и скоро ниту еден склопен и функционален и 5-6 проекти подпомогнати од списанието емитер.Во наредниов период треба да почнам со еден проект за факултетски цели па кога ке го завршам секако несебично ке го споделам на форумов.МНОГУ ми е кејф што имаме македонски форум за електроника. Поздрав!!
П.С.Голем почитувач на животот и делото на Никола Тесла!

80% од членовите тука може со тоа да се пофалат :D и welcome на форумот за електроника :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Добредојде на форумов :).

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Добредојде имај пријатен престој на форумот :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Добредојде и од мене и јас како тебе немам којзнае каков backround во областа на електрониката но тука сум скоро една година и многу нешта сега ми се по јасни од пред тоа па затоа немај гајле за backround-от  ;)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Добродојде и се надевам дека ќе најдеш многу интересни работи на форумов...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Добредојде колега  ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Здраво на сите! Јас сум Наум,22 години,од Струга,студент на факултет за Електроника и Телекомуникации при унив.Политехника во Букурешт(се надевам не вечен)..Немам којзнае каков backround во областа на електрониката ама е област која многу ја сакам..Значи приказната започна во основно која прв пат дојдов во допир со предмет основи на техниката и произвотството и секако списанието Емитер( тогаш многу тешко се наоѓаше во родната Струга:D) кое ми помогна во изградба на самостојни мини-проектчиња :)).Значи сума-сумарум можам да се пофалам со многу расклопени електронски уреди и скоро ниту еден склопен и функционален и 5-6 проекти подпомогнати од списанието емитер.Во наредниов период треба да почнам со еден проект за факултетски цели па кога ке го завршам секако несебично ке го споделам на форумов.МНОГУ ми е кејф што имаме македонски форум за електроника. Поздрав!!
П.С.Голем почитувач на животот и делото на Никола Тесла!

80% од членовите тука може со тоа да се пофалат :D и welcome на форумот за електроника :D

хахахахахах ;D ;D ;D... баш така, добро, барем беше така до пред едно 7, 8 години... ххахахаахахах ;D ;D ;D

Како и да е добредојде на форумот ;), и се надевам дека ќе имаш пријатен престој ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Jove

  • Guest
WELCOME to first macedonian forum for electronik  ;D