Општа дискусија > Општа дискусија

Дрско однесување на членот Toma

(1/12) > >>

vittoelectronics:
Почеток на нова тема Дискусијата е почната во оваа тема и пресечена по оваа порака.
Повеќе членови не го посетуваат овој форум меѓу кои и јас од овој Тома кој мисли дека е сезнајко,па добро бе другар те гледам низ форумиве прашуваш дрско(ама баш дрско) па ако веќе знаеш се зошто прашуваш секаде.Секоја чест за гига за стрпливоста
и толерантноста

Toma:
Ајде вака, бидејќи јас сум причина (еве да речеме дека е точно), погледај како се однесуваш ти а како јас. Што е погрешното во мене во оваа дискусија http://elektronika.mk/index.php?topic=14498.msg127160#msg127160

А исто зошто кога ме критикуваш не аргументираш и зошто не го даде твоето мислење во оваа тема па било во чија и полза да е истото.

Измена мала. Потемнетото се однесува за темата во опткаплери (да нема забуна).

GigaWatt:
Toma почна вака да се однесува откако беше отстранет од администрацијата на форумов.

Toma:
Доблесно би било да се наведе и причината за моето одстранување!
За кавга, расправија, несогласувања, различни мислења, се потребни двајца. Сигурно и ти не си бил во елемент на апсолутна пристојност.
Еве во право сум или не...

GigaWatt:
Јас скоро цело време (можно е да имало исклучоци) дисутирав на ниво... ниту бев вулгарен, ниту пак директно само ти беше нападнат во дискусијата кога двајца од модераторите на форумот беа исклучени од администрацијата. batka своеволно веќе не се најaвува, ти сеуште си присутен (не е навреда, само констатирам).

Но еве, за сите оние кои не се во тек со настаните, чисто информативно, како дојде до тоа Toma и batka да бидат отстранети од администрацијата на форумов. Нов член на форумот (кој патем, многу културно се претстави во секцијата за претставување, нешто што ретко кој од членовите на форумот го прави, бројот на теми во таа секција буквално се брои на прсти) почнува дискусија околу купување на нов екстерен диск. Очигледно е дека членот не се разбира многу во електроника, но има некои познавања од софтвер и компјутерска технологија, па го интересираше каков екстерен диск да купи бидејќи повеќево нови брзо се расипувале (причината за ова е подетално објаснета во оваа тема), а не сакал да изгуби податоци нареден пат кога ќе купел некој екстерен диск. Дискусијата генерално ја водевме јас и членот. Остатокот е историја бидејќи членот веќе не се најави на форумот, поради опомени од страна на batka и Toma (иако во дискусијата има администратор присутен, LOL :D, па ако требало да се опомене, логично е јас да го направам тоа прво, така ;D). batka сметаше дека е екстремно важно да се почитува едно (генерално земено) маргинално правило, а Toma сметаше дека е важно да се спроведуваат правила од други форуми ??? ;D.


--- Code: ---http://elektronika.mk/index.php?msg=126715
--- End code ---

Прочитајте ја дискусијата од овој post надолу и сами заклучете ;).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version