Author Topic: "Low Cost" Аудио засилувач за душа!  (Read 4607 times)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Да за без врска  :o

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Да за без врска  :o
Епа од кај па јас да знам,што си „траснал“ па некој мислел друго и ти дал негативна репутација...Не верувам дека некој е до толку „мрднат“ па да ти дава негативна репутација туку така од ќеиф!


П.С. препоставувам дека пред 5мин ти мене ми даде негативна репутација! >:(
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Да за без врска  :o
Епа од кај па јас да знам,што си „траснал“ па некој мислел друго и ти дал негативна репутација...Не верувам дека некој е до толку „мрднат“ па да ти дава негативна репутација туку така од ќеиф!


П.С. препоставувам дека пред 5мин ти мене ми даде негативна репутација! >:(
Не сум траснал ништо  ;)
П.С. Претпосатавувам дека пред 8 минути ти на мене ми даде негативна репутација  >:(
П.С Да не се расправаме тука, да ги посоветуваме членовите да не купуваат од таму а јас и ти да играме cs  ;)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: "Low Cost" Аудио засилувач за душа!
« Reply #48 on 16.12.2010, Thursday, 17:25:01 (Edited 16.12.2010, Thursday, 18:59:49) »
Видете, имаме некој "мистериозен" "човек" кој се најавува на форумот еднаш во денот само за да даде негативни поени на повеќемина... без разлика што тие немаат ништо лошо пишувано. Затоа го превземавме тој чекор да можеме да гледаме кој што прави... ама за тоа наскоро, сеуште нема ништо

П.С. Сега гледам негативен поен, како што приметив кога ке го критикувам дотичниот што пука со негативни поени веднаш добивам негативен поен што значи ги чита и постовите од форумов... ај да го фатиме кој е па ке му пукнеме доживотен бан
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
не го нервирајте може да го фатат будалите па да прави поголеми штети.Избришете ги поракиве!!

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
не го нервирајте може да го фатат будалите па да прави поголеми штети.Избришете ги поракиве!!
Од будалите можам јас да го фатам j/k.
Види ПП да не се пазариме тука да не квариме тема!
R135
└┼┼┤
  246

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
да видам дали имам плочки,па ќе ти кажам.
А на вас многу добро ви испаѓаат плочите?

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
да видам дали имам плочки,па ќе ти кажам.
А на вас многу добро ви испаѓаат плочите?
На нас ни испаѓаат одлично само зависи од тоа каде принтаме!
R135
└┼┼┤
  246

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
луѓе а што се замарате толку со репутацијата??? ако знаеш дека си помогнал, и да имаш -9 поени репутација пак ке си се чуствуваш задоволен (барем јас така би се чуствувал) така да не се замарајте многу со тоа...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
а каде принтате?Мислам дома или во фотокопирница?Јас правев во фотокопирница и добро
ми испаѓаат,сега имам нов принтер т.е. го поправив стариот и затоа нов,но и на тој многу добро испаѓаат плочките.

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
а каде принтате?Мислам дома или во фотокопирница?Јас правев во фотокопирница и добро
ми испаѓаат,сега имам нов принтер т.е. го поправив стариот и затоа нов,но и на тој многу добро испаѓаат плочките.
Дарк принта кај таткому на работа и искача плочката како фабрика да ја направила, а јас принтав во овие фотокопирници, тие штедат на тонер и катастрофа е, посебно ако си ситничар!
R135
└┼┼┤
  246

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
јас баш спротивно,секогаш кога одев да принтам во фотокопирница,секогаш принтав кај нив и ќе  им кажев принтај на најцрно т.е. најтемно да биде сликата.И многу добро ми испаѓаат.

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
Дечки плочките се готови елементите се на нив е сега на шемата има 2 кондензатори од по 22uF и еден од 10 врз нив а на листата на делови ги немаше и ми стигнаа деловите без нив, сега е недела а дома не ми се наоѓаат такви што да правам без нив.
П.С Да не му се наоѓа на некого да ми продаде кондензатор 4700uF 63В само овој што го имам е прилично голем како за 10 000.
R135
└┼┼┤
  246

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Имам јас колега 4700 микро /63волти кондензатор  ;) А имам и 2sc 5200 ако сеуште ти треба  ;) Пиши порака  ;)

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
Одг: "Low Cost" Аудио засилувач за душа!
« Reply #59 on 26.12.2010, Sunday, 13:43:06 (Edited 26.12.2010, Sunday, 23:39:30) »
Имам јас колега 4700 микро /63волти кондензатор  ;) А имам и 2sc 5200 ако сеуште ти треба  ;) Пиши порака  ;)
лепи ај пушти мсн!

Споено мислење: 26.12.2010, Sunday, 23:39:30
Појачалово беше готово, денеска бев кај ДАРК го пуштивме кај него и 2SA транзисторот пукаше на двете плочки, мирната струја беше наместена точно се беше во најдобар ред и барам помош!
R135
└┼┼┤
  246