Author Topic: Отпорник за полнач на акумулатор  (Read 1838 times)

Offline Unforgiven

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 72
Quote
Цитирам;*зошто се факате веднаш за грешката, мислам сите знаеме дека е грешка но сфакаме за што се работи и мислам дека нема потреба од вакви работи.*
 Unforgiven, па Тома исправно реагираше! Ако некој згреши,најлошо му правиш ако не му кажеш дека греши! Ако на Форумов се залагаме за некаква си техничка *писменост* ,редно е сите да реагираме на грешка.Ама ова не е *грешка*,ами членов два пати ја повтори * грешката*!  Не треба да замижуваме пред незнаење.И никој да не се навредува ако кога греши ке го поправат.

да во ред е укажувањето на грешката, ама како што гледам скоро 90% од постовите од членот се исправање на грешки, испаѓа тој изиграва шериф, ама нема везе.. иначе ако акумулаторот има премногу сулфур тешко дека ке може да се поврати, затоа најдобро е да се замени со нов. а доколку навистина сака да проба со десулафција мислам дека најдобро ке е со PWM полнач.


Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Jас би бил среќен ако на Форумов има повеќе такви *шерифи*,иако овој назив е крајно безобразно срочен и не одговара на ситуацијата.Во секој случај ,ако сакаме да задржиме некое ниво на Форумов,некој мора да е *дежурен кривец* за се што на некого не му се допаѓа тука,а сепак многу допринесува за нивото на однесување на Форумов.Не заборавајте дека Форумот не е Фејзбук.

Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Quote from: Unforgiven
... ама како што гледам скоро 90% од постовите од членот се исправање на грешки, испаѓа тој изиграва шериф, ама нема везе..

АКО ЛАЖЕ КОЗАТА,  РОГОТ НЕ ЛАЖЕ!


Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Дечки ма дај не се расправајте шериф и такви работи,баш напротив ќе научи правилно како се пишува и чита и јас често знам да грешам иако точно го знам како се пишува и изговара, па често се дешава во пишувањето да се погреши,и никогаш не се лутам ако некој ме исправи,не си замерувајте едни со други ;D
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.