Author Topic: LTLU e3  (Read 2312 times)

Offline kiredelcevo

  • Нов член
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
LTLU e3
« Opened on 21.01.2013, Monday, 01:01:52 (Edited 08.09.2019, Sunday, 19:49:02) »
Здраво!
Може  ли некој да ми пронајде или ако го има да ми продаде тој електронски дел.
Имено Тоа е нешто околу напојување!
Тоа е апарат за читање на фрекфенции за далечински од возила!
Проблемот настана така кога требасе да се провери еден далецински а батеријата ми  бесе истросена,и апаратот го приклуцив на надворесно напојување,а знаете дека на бтеријата од 9в е обратен поларитетот и така настана хаварија!
Делот е LTLU Е3 !!


Trolko

  • Guest
Одг: LTLU e3
« Reply #1 on 21.01.2013, Monday, 01:06:59 »
Постирај поголема слика (компонентите околу него да се видат). Компонентата е од Linear Technology, претпоставувам напонски регулатор, кога ќе ги видам компонентите околу нејзе полесно би било да можам да ја идентификувам (доколку можам)

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: LTLU e3
« Reply #2 on 21.01.2013, Monday, 01:19:07 »
Quote from: Правила на овој форум
1.1. Официјален јазик на форумот е Македонскиот, а официјално писмо е кириличното. Задолжително е коментарите (post-овите) да се пишуваат на Македонски јазик со кирилично писмо (Македонска поддршка).

2.12. Забрането е прикачување (upload-ирање) на слики со привремен каратер на форумот, без разлика на нивната големина. Во оваа група спаѓаат сликите кои се наменети за теми во секцијата „Огласи и понуди“, слики чија цел е забава на членовите на форумот и слики од комерцијални електрични уреди кои сакате да ги поправите или презентирате на форумот. Во оваа група не спаѓаат шеми, слики од некои навистина ретки компоненти или електронски уреди.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: LTLU e3
« Reply #3 on 21.01.2013, Monday, 04:41:41 »
Друже, убаво што си пишал, ама ова со латиницава... не иде. Ај, за сликата, не е толку проблематично, често прогледуваме низ прсти, ама латиницава... преправи си го post-от.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: LTLU e3
« Reply #4 on 21.01.2013, Monday, 05:57:05 »
Мислам е напонски компаратор...

Offline i_ivica

  • Нов член
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
Одг: LTLU e3
« Reply #5 on 21.01.2013, Monday, 10:33:19 »
Здраво.

Според описот што го имаш дадено и околните компоненти на сликата, колото би требало да е LTC1877.
Code: [Select]
http://cds.linear.com/docs/Datasheet/1877fb.pdf
Поздрав