Author Topic: БАРАМ ДЦ МОТОР ШТО БИ РАБОТЕЛ НА 6В  (Read 2584 times)

Offline MKD-Boy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 226
Здраво,
Ми треба моторче, што би можело да придвижува детски автомобил (сосе дете во него нормално хеех)
Доколку никој нема, пожелно е да ми каже некој каде би можел да најдам во Македонија.
Благодарам однапред.

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3186
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Има еден другар детска играчка мотор на 6V SLA акумулатор што работи, кој е ослабен веќе и нема капацитет, децата му пораснаа и мислам дека не ја користи веќе.
Ако сакаш да го прашам дали би ја продал?
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline MKD-Boy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 226
Прашај, го..
И прашај го колку пари би му барал.