Author Topic: Ми треба материјал за Интернет мрежи (Wan мрежи , Lan мрежи )  (Read 850 times)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Ми треба материјал за Интернет мрежи (Wan мрежи , Lan мрежи )
« Opened on 02.05.2011, Monday, 11:14:24 (Edited 03.05.2011, Tuesday, 05:57:48) »
Колеги  :) ... Знам дека ме нема многу многу на форум да помагам ама знаете како е ... обврски со школово ... уште малце  :) ... па уште малце да завршам и ке ве дружам на форум .... Ама дотогаш , уште 15 дена  :) , ми треба Материјал за Интернет мрежи а под тоа спаѓа : како работи Google , нешто за Wan мрежи, нешто за Lan мрежи , или нешто за TCP/ IP протокол  :)
Значи ми треба само за една тема од овие ама да биде малце со поопширен материјал  :)
Благодарност однапред до сите  :)  :)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Тоа е едно 5-600 страници ;D ;D ;D

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Ми треба материјал за Интернет мрежи (Wan мрежи , Lan мрежи )
« Reply #2 on 02.05.2011, Monday, 11:55:03 (Edited 03.05.2011, Tuesday, 05:58:10) »
хахах не бе батка толку многу не ми треба  :)  Ми треба барем едно 4-5 страници  :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
daniel spasovski среди го насловот
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Ми треба материјал за Интернет мрежи (Wan мрежи , Lan мрежи )
« Reply #4 on 02.05.2011, Monday, 22:37:10 (Edited 03.05.2011, Tuesday, 05:58:25) »
Сега е во ред Dx-er :) ?

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Сега е во ред Dx-er :) ?
Не ти е во ред,пиши МИ ТРЕБА МАТЕРИЈАЛ ЗА ИНТЕРНЕТ МРЕЖИ ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
друже јас бранев матурска работа за ман,ван и лан мрежи ако го најдам во стариот компјутер ќе ти го пратам  :) :)
d.t

Offline Igor Z

  • Нов член
  • *
  • Posts: 3
Одг: Материјал за Интернет мрежи (Wan мрежи , Lan мрежи ,)
« Reply #7 on 02.05.2011, Monday, 23:15:48 (Edited 02.05.2011, Monday, 23:25:25) »
еве ти линк за секаква литература.....
Code: [Select]
http://www.scribd.com/поголемиот дел е на англиски...мислам дека имам книги во pdf ...стави mail ке ти пратам тоа што имам, мислам дека е на српски...

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
даниел пиши дека ти треба.....
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Колеги извинете што не го сменив одма бидејќи брат ми тогаш седеше на PC а jас си легнав  :D  :) ... Сега би требало да е во ред  ;)
Иначе Донис да ј види ако го најдеш тој проект да направам и јас нешто  :)  ;)