Author Topic: Оштетен таблет QUART  (Read 622 times)

Offline Tac

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
Оштетен таблет QUART
« Opened on 10.11.2014, Monday, 14:45:22 »
Здраво, имам оштетен таблет QUART QP735D 7"  , стаклото на кое се допира е пукнато  ...  
копчето што служи за вклучување работи се појавува се , но не можам да го отворам (како што кажав платформата е оштетена  , а без неа  ништо)  дали е изводливо да се прави или не , со оглед на тоа дека и евтино го купив .... (си има и гаранција сеуште)  ако има некој исто чудо на кое е здрава платформата нека кажва  , ако не да му го продадам на некој за делови ...  ;D   фала за секој одговор.

Offline xantox

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 165
Одг: Оштетен таблет QUART
« Reply #1 on 10.11.2014, Monday, 15:44:31 »
Пред околу 2 месеци ми се случи истиот проблем со Acer Iconia b1 го однесов во сервис и ми сменија комплет дисплеј со тач. Замената со половен и работна рака, ме чинеше, грубо прерачунато, 30% од цената за која го купив таблетот. Ми го додоа лцд дисплејот со скршениот тачпад и белки ќе му најдам некоја функција и на него. Така да прашај си во сервис може ќе ти улета некој половен дисплеј. И уште една работа, кај мене не беше комплетно нефункционален тачот. Да не има и некој друг проблем настанат од ударот. Претпоставувам си го акнал од земја  :D

Offline Tac

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
Одг: Оштетен таблет QUART
« Reply #2 on 10.11.2014, Monday, 17:11:09 »
Не сум го акнал , ама ми падна ...   ;D   .