Author Topic: Барам 32-BIT WINDOWS 7 PROFESSIONAL X86 SP1 (BOOTABLE) за спуштање  (Read 1606 times)

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Барам 32-BIT WINDOWS 7 PROFESSIONAL X86 SP1 (BOOTABLE) за спуштање
« Opened on 11.04.2013, Thursday, 21:33:02 (Edited 11.04.2013, Thursday, 22:01:50) »
Како шо е наслово барам Windows 7 за Download ве ммола да биде iso cd  молам линк?

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Колку овој windows е успешен и кој е по добар ultimate profesional ili home?

Offline ddd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Јас користам Ultimate Profesional има за него Loader и добар е до сега ;D
Дарко

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Немој да поставувате линкови од warez, барањево нека остане, а линк членот ќе добие од некој друг член, ама по приватна порака, не јавно.
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
нема шанса сервис пак 1 да најдеш...барем јас не сум сретнал ;)

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Шо ке прам без windows не мора sp1 кој мислиде дека е добар пратете линк по порака.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Барам 32-BIT WINDOWS 7 PROFESSIONAL X86 SP1 (BOOTABLE) за спуштање
« Reply #6 on 12.04.2013, Friday, 00:34:45 (Edited 12.04.2013, Friday, 01:45:42) »
нема шанса сервис пак 1 да најдеш...барем јас не сум сретнал ;)

Јас имам ;D. Windows 7 Ultimate x86 & x64 SP1 на едно DVD, се заедно со Loader кој се инсталира при инсталација на оперативниот систем ;) (добро, не е SP1, SP1 RC е, ама истиот потоа е изададен и како official release од Microsoft, инаку, Microsoft не планира да прави други Service Pack-ови за Windows 7, SP1 е прв и последен, се друго, преку updates ќе оди). Само не знам од кој torrent на TPB го симнав ;D. Го имам на DVD копија ;). Ако има заинтересирани, може да го upload-ирам ;). Ама јавно не ставам линкови, само преку PM. Само ќе почекате, големичок е малку ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: Барам 32-BIT WINDOWS 7 PROFESSIONAL X86 SP1 (BOOTABLE) за спуштање
« Reply #7 on 12.04.2013, Friday, 00:48:01 (Edited 12.04.2013, Friday, 00:50:50) »
И јас го имам истиот - "Windows 7 Ultimate x86 & x64 SP1". Досега сум преинсталирал и јас веќе незнам колку компјутери и никој не ми се пожалил дека е нестабилен оперативниот систем или дека му паднал :).

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Имам еден понов* професионал*,со посебен програм -loader ,десетина дена го инсталираме и е одличен,посебно во делот со updates 8),Засега нема да го размножуваме,бидејки ни е врзан со една лиценца ,а кога ке истече,ке ја добиете во секое време.Големината е 1,8 Гб поради некоидодатоци кои одат со инсталацијата (постојат некои пакети со драјвери,програми,серверски додатоци...) .Само сум ги разгледал ама ништо од тоа не сум инсталирал 8)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Барам 32-BIT WINDOWS 7 PROFESSIONAL X86 SP1 (BOOTABLE) за спуштање
« Reply #9 on 12.04.2013, Friday, 01:29:05 (Edited 12.04.2013, Friday, 01:31:14) »
И јас го имам истиот - "Windows 7 Ultimate x86 & x64 SP1". Досега сум преинсталирал и јас веќе незнам колку компјутери и никој не ми се пожалил дека е нестабилен оперативниот систем или дека му паднал :).

Па најверојатно е истата инсталација (јавува дека го инсталира loader-от при првото подигање на Windows 7 и пишува дека не е genuine и дека ако си платил за инталацијава, си бил прелажан, така ? ;D). Да, и мене ми се нема никој пожалено од таа инсталација, а сигурно преку 20-тина компјутери имам реинсталирано со неа ;). Само update-увај ја потоа, за да биде up to date ;).

Имам еден понов* професионал*,со посебен програм -loader ,десетина дена го инсталираме и е одличен,посебно во делот со updates 8),Засега нема да го размножуваме,бидејки ни е врзан со една лиценца ,а кога ке истече,ке ја добиете во секое време.Големината е 1,8 Гб поради некоидодатоци кои одат со инсталацијата (постојат некои пакети со драјвери,програми,серверски додатоци...) .Само сум ги разгледал ама ништо од тоа не сум инсталирал 8)

Овој јас што го имам, не знам каква лиценца користи, ама еве, наназад година и половина го користам него за реинсталации, не сум имал проблем до сега со updates, веднаш по инсталација го јавува како genuine и activated ;D (не мора да се конектираш за да го активираш), потоа само правиш update и тоа е тоа, толку ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Па најверојатно е истата инсталација (јавува дека го инсталира loader-от при првото подигање на Windows 7 и пишува дека не е genuine и дека ако си платил за инталацијава, си бил прелажан, така ? ;D). Да, и мене ми се нема никој пожалено од таа инсталација, а сигурно преку 20-тина компјутери имам реинсталирано со неа ;). Само update-увај ја потоа, за да биде up to date ;).

Да, би требало да е истата, само и јас не се сеќавам од кој торент сум ја симнал, бидејќи има едно 2 години од тогаш ;D.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да, би требало да е истата, само и јас не се сеќавам од кој торент сум ја симнал, бидејќи има едно 2 години од тогаш ;D.

Да да, толку од прилика, година и половина или две, пред толку време од прилика ја симнав и јас ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Сите пишавте по нешто  :D никој не ми пративте downloads link по порака?  ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Сите пишавте по нешто  :D никој не ми пративте downloads link по порака?  ;)

Aко има заинтересирани, може да го upload-ирам ;). Ама јавно не ставам линкови, само преку PM.

Сакаш да кажеш дека си заинтересиран? Да не биде за џабе 4 и кусур GB upload ;D. Ако си, да знам да правам image на DVD-то и да го upload-ирам, па најверојатно, за ден или два, ќе ти ги пратам линковите по PM ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Ајде да видиме што ке понудиш прати линкови  :D