Author Topic: Купувам осигурувач за микробранова печка 5KV 0.7A  (Read 755 times)

Offline aleks2x

  • Нов член
  • *
  • Posts: 5
Купувам осигурувач за микробранова печка 5KV 0.7A
« Opened on 24.02.2019, Sunday, 16:30:52 (Edited 24.02.2019, Sunday, 21:30:17) »
Купувам осигурувач за микробранова печка 5KV 0.7A во комплет со куќиштето. Нешто ко на сликава


Offline KiloVolt

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 814
  • Gender: Male
  • Високонапонски Фанатик
Не знам дали ќе најдеш ваков, ама земи два стаклени од 700mA 250V и залеми ги сериски, јас гарантирам и до 7kV дека нема да има проблем.
Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Имам 1 или 5A (треба да проверам какви се) осигурувачи, од оние долгите, AGC, заедно со куќиште. Пиши PM ако си заинтересиран ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline aleks2x

  • Нов член
  • *
  • Posts: 5
Фала ви дечки, сепак не ми се ризикува, не за друго, купив магнетрон на старо, па ќе ги почекам од ebay. Да не направам поголема беља играјќи се со "хакови".

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
магнетронот е најголем проблем кај микробрановите и најчеста причина поради која се фрлаат е тоа. Јас имав на сервис една микробранова радипам беше магнетронот и кога работеше микробрановата фрлаше искри по шасијата. Нов магнетрон е скоро колку нова микробранова :D

Offline aleks2x

  • Нов член
  • *
  • Posts: 5
Па добро зависи дали се исплати да се сервисира нормално. Поновите и јас не би ги, оваа е од "поквалитетните", знам дека целата работа ја прави магнетронот ама успеав да најдам на нет за добра цена што се исплати да се ризикува.