Author Topic: Купувам флет кабел за LG Flatron W1934S  (Read 1287 times)

Offline BOBO

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Колеги како што кажува и насловот.Ми треба флетот што доаѓа од панелот до VGA плочата.Кабелот скинат а некои мајстори сменувале електролити бидеќи дава white screen :D. Секако ако е потребно да го сликнам и да ви пуштам слики.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Купувам флет кабел за LG Flatron W1934S
« Reply #1 on 07.03.2014, Friday, 23:09:04 (Edited 08.03.2014, Saturday, 14:49:24) »
Не сум имал одамна  LG 1934 S  на поправка,дури сум заборавил како изгледаше флетот  8) Дај слика ,имам некои во * брлогот* ,можеби нешто ке се напасува  8).

Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Одг: Купувам флет кабел за LG Flatron W1934S
« Reply #2 on 08.03.2014, Saturday, 16:36:17 (Edited 08.03.2014, Saturday, 18:28:21) »
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline BOBO

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Toma фала за помошта :). Инаку batka токму како на сликата е флетот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ќе побарам во понеделник 8)

Offline BOBO

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Батка сметам на тебе :D

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Е,се занимавам со глупости и со исправање * криви дрини* ,па заборавив денес да протарашкам низ кутиите со делови. Извини,ке се чуеме утре :P

Offline BOBO

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Уживај нема гајле.Знам како е кога имаш милион обврски. :D

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Бобо,за жал во ова кутија каде ги држам *рефиливе* не гледам такво нешто,но  ке побарам и ке ти пишам.Темава нека  остане отворена.

Offline BOBO

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Нема проблем батка,ионака тој така си лежи растурен.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Имам еден растурен  LG поради неисправен ЛЦД ( удрен) ,инаку си функционира.Ама не би го продавал ,ниту би го растурал на делови бидејќи ке ми налета некој ЛЦД и ке направам од два -еден.Но, ке видам ,мислам дека можеби ке најдам флет од друго место,па ке ти пишам пп.

Offline BOBO

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Во ред е батка нема лутење тука.Ако налета нешто,извести ме :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
А да пробаш да ги лемиш point to point со flat кабел од FDD или HDD? Или многу блиску една до друга се лемните точки?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBO

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
И мене на тоа прво ме удри умот. На VGA плочата ќе можи тоа да се изведи,ама проблематично е на панелот.Премногу се блиску контактите.Ако не најдам оригинал ќе мора да импровизирам на тој начин со крајна внимателност.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не со лемење!Не знам колку е скинат и каде флетот,мислам со13 пина беше.Можебо може да се закрпи ако е цел,да не фали парче.