Author Topic: Случајни муабети  (Read 826645 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4335 on 07.06.2012, Thursday, 19:02:32 »
Браво, секој чест! Ама затоа и друг пат може да те сметаат за потенцијален муштерија :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #4336 on 07.06.2012, Thursday, 19:04:20 »
па да де, ми рекоа дека ако не сум можел да го решам проблемот да им го испратам, ама пошто сум го отворил немало да важи гаранцијата, ама вика и онака ти е веќе помината, е каже дека менувале цели плочи не решавале проблеми тие, ама можело то скапо да ме фати, па поисплатливо ми било поновата верзија од уредот да си ја купам на што ќе имам и гаранција :D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4337 on 07.06.2012, Thursday, 21:46:29 »
Јас сеуште имам проблем при логирање, мислам на сликичката со интегрираното што излегва.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4338 on 08.06.2012, Friday, 00:29:00 »
Јас сеуште имам проблем при логирање, мислам на сликичката со интегрираното што излегва.

Ќе гледаме да се среди проблемот, ама изгледа е поголем одошто мислиме :S, ќе почекате малку.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4339 on 09.06.2012, Saturday, 23:18:29 »
Сега при логирање излегва диалог прозоред кадешто прашва дали да го отвориш интегралното(сликата) или да ја зачуваш на пц, не дека е некаков проблем кизне каков, ама ако можи средете го.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4340 on 10.06.2012, Sunday, 02:01:37 (Edited 10.06.2012, Sunday, 09:28:33) »
Колеги ај една услуга за мене ако може   :)


Лајкувајте ја странава  :)
Code: [Select]
http://www.facebook.com/PlanetAyurvedaMK/app_305418319552740Иди на полето прашање и лајк на коментарот на Фрос Грчевска за наградна игра ... Потребно ми е бидејќи ми е братучедка :)

ПС. Морав да го оставам линкот одкодиран бидејќи кодиран не го отвара како што треба  ??? Поздравче до сите и се надевам дека ке гласаме :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4341 on 10.06.2012, Sunday, 19:03:18 »
Code: [Select]
http://www.kurir.mk/magazin/zanimlivosti/73663-Diler-na-droga-prijavil-vo-policija-deka-ne-mu-ja-platile-marihuanata
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4342 on 10.06.2012, Sunday, 20:23:47 »
пак отидовте во офф топик, модераторе спакувај ги постовите и стави ги во напојувања :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4343 on 10.06.2012, Sunday, 20:34:58 »
пак отидовте во офф топик, модераторе спакувај ги постовите и стави ги во напојувања :)

Средено ;).

друже не се сите толку поштени како што мислиш

Абе не дека јас никогаш не сум препишувал, далеку од тоа, сите некогаш сме препишале, тоа е факт ;). Но поентата ми е дека, какви кадри ќе бидат тоа потоа. Тоа е прашањето. И не заборавјте, не студираат сите технички факултети. Ако направиш грешка со опрема, најчесто штетата е само материјална, а што правиме со сите воспитувачи, учители и сите останати кадри кои треба да работата со нашите деца? Тие кадри ќе бидат неупотребливи од тој аспект бидејќи нема да знаат ништо (или многу малку), а ќе наведам и дека поради нивното незнаење, најверојатно ќе страдаат баш оние со кои работат, децата.

Искрено, да ти страв да имаш деца во денешно време :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4344 on 10.06.2012, Sunday, 22:19:17 »
Нема чоек што нема препишано, тоа е факт, ама па цел факултет така да го поминш. Иначе сега дојде време знаење да се цени а не диплома, со исклучок на синој и ќерки на директори и остали. А факт е што 70% од студентите коишто завршуваат си планират само диплома да покажат и да се вработат, па сега кој сака нека препишва.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4345 on 11.06.2012, Monday, 03:21:57 »
Иначе сега дојде време знаење да се цени а не диплома, со исклучок на синој и ќерки на директори и остали.

Да, точно, но за жал, само за технички струки. Во сите останати свери сеуште владеат непотизмот и врските. Дури и во приватниот сектор (за се што не е технички образуван кадар).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4346 on 12.06.2012, Tuesday, 01:07:41 »
Jaooo што среќа имав...едвај собрав пари за рам и матична,ја зимам матичната и неисправна ;D.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4347 on 12.06.2012, Tuesday, 01:12:28 »
Jaooo што среќа имав...едвај собрав пари за рам и матична,ја зимам матичната и неисправна ;D.

Добро де, друга ќе ти дадат ;). Имаш гаранција, така ;)?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4348 on 12.06.2012, Tuesday, 01:19:38 »
Jaooo што среќа имав...едвај собрав пари за рам и матична,ја зимам матичната и неисправна ;D.

Добро де, друга ќе ти дадат ;). Имаш гаранција, така ;)?
Знам дека друга ќе ми дадат,ама не е тоа фората да се зезаат со купувачите,башка од сет е земена...Се гледа дека и користена е,COM портата со прашина цела внатре,тој VGA на onboard-от графичката како ишмирглан е,ко 150 пати вади-ставај да му правеле,одоздола цела матична со прсти како рашљакана со термо паста е...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4349 on 12.06.2012, Tuesday, 01:23:46 »
Знам дека друга ќе ми дадат,ама не е тоа фората да се зезаат со купувачите,башка од сет е земена...Се гледа дека и користена е,COM портата со прашина цела внатре,тој VGA на onboard-от графичката како ишмирглан е,ко 150 пати вади-ставај да му правеле,одоздола цела матична со прсти како рашљакана со термо паста е...

Па што не си го пријавил ова уште кога си ја купил плочата?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."