Општа дискусија > Општа дискусија

Производи купени на бувљакот :D

(1/73) > >>

Malecko:
Еве отворив една тема во која ќе дискутираме за „глупостите“(производи :D)купени од бувљак ;D.Тука да пишуваме,што сме купиле,по која цена,дали цената е добра едно друго итн. :D Ако мислите дека темава е добра ок,ако не ајт у канта ;D

daniel spasovski:
Добра тема малечко  ;D
Јас од бувљакот купив две елипси од по 50 вати  :)
Едната работеше , другата беше прегорена ама ако вредеа за тие пари - 120 денари   ;D

Malecko:

--- Quote from: daniel spasovski on 07.11.2010, Sunday, 13:38:37 ---Добра тема малечко  ;D
Јас од бувљакот купив две елипси од по 50 вати  :)
Едната работеше , другата беше прегорена ама ако вредеа за тие пари - 120 денари   ;D

--- End quote ---
Па си можел да му се инсценкаш на чоекот,да си му ги земел за 100 ;D

daniel spasovski:
Колега тие беа 150 денари а јас се исценкав и му реков дека имам само уште 120 и тој ми рече океј  ;D ;)

Bojan:

--- Quote from: daniel spasovski on 07.11.2010, Sunday, 14:16:12 ---Колега тие беа 150 денари а јас се исценкав и му реков дека имам само уште 120 и тој ми рече океј  ;D ;)

--- End quote ---

јас ептен се вадам со тоа...уште толку имам...затоа во еден џеб ми стојат сите пари, а во друг џеб ми стојат некои си 50-60 денари за такви работи...

јас од бувљакот имам купено стробоскоп (20 денари) 2 блица за апарат (30 денари, двата работеа) ама неонката (така ли се вика??) од стробоскопот не работеше, па од едниот блиц ја извадив тоа неонката (или како и да се вика) па ја ставив во стробоскопот, сега работи како лудо..
напојувања за компјутер имам купено мал милијон, сите ги имам поебано (и да работеле јас ги имав поебувано, обидувајќи се да ги преправам) ама жиците од напојување се најдобри за поврзување на секакви плочки. трансформатори се имам изнакупувано (ама сите мали :( ) и тоа ми текнува сега за сега, језда имам купувано секакви глупости од таму... и дај кажете која „техника“ за ценјање ја користите таму...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version