Author Topic: Интересна видео презентација за легендарниот NE555  (Read 1235 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Значи навистина колово е безвременско.

Само што многу ми зборува како робот типот, изгледа е Русин и аудиото е сецкано и лепено :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Напротив, македонец е мислам. Бидејќи, го имам гледано и му имам Subscribe од порано.  ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
ОК, ама можел малку да се потруди да каже една цела реченица на Англиски, а не да сецка и да лепи :S. Знам, сега лесно е со програмиве за едитирање на видео материјали, ама ако не може да каже цела реченица на Англиски, не треба он да го говори текстот :S.

Освен тоа, презентацијата е супер, баш е доловено она што треба да се долови, принципот на работа на 555 ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Овој може вода да ми носи! За 555 можам не дисертација, туку НАСА диплома да приложам. Ако му треба некому 555 имам една цела кеса, а книгата за тоа коло е одамна спремна, само нема интерес во МК да се издаде. Сега за натпревариве на Народна техника ке одиме со НЕ 555 .За заинтересираните годинешниот Државен натпревар на КМТ на НТ ( за основци) ке биде во Велес , во ООУ Блаже Конески

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
А за средните?

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425