Author Topic: Антивирусни програми  (Read 7968 times)

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: Антивирусни програми
« Reply #15 on 09.12.2014, Tuesday, 15:59:05 »
Јас веќе неколку години користам "лиценциран" AVG Internet Security (2015 моментално) и сум презадоволен, сум ги пробал и останатите антивируси, овој некако највеќе ми се допадна :).

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Антивирусни програми
« Reply #16 on 09.12.2014, Tuesday, 16:28:15 »
Пробај со мојата комбинација погоре, нема да му сметаат на постоечкиот антивирус, малечки се, се на се дали 100MB ќе истрошиш да ги спуштиш, скенирај и сподели резултати :D, можиш само со AdwCleaner  да пробаш
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: Антивирусни програми
« Reply #17 on 09.12.2014, Tuesday, 16:40:46 »
Знам сум пробал уште одамна, овие мали антивирусни програмчиња секогаш наоѓаат по нешто ;D...

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Антивирусни програми
« Reply #18 on 09.12.2014, Tuesday, 17:32:54 »
За  AVG Internet Security 2015 се сложувам,а се исплати за 700 и кусур денари да си го купиш и легално. 8) За Panda сум најмногу заради добрата malawer одбрана.

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Одг: Антивирусни програми
« Reply #19 on 09.12.2014, Tuesday, 18:12:31 »
Пробај со мојата комбинација погоре, нема да му сметаат на постоечкиот антивирус, малечки се, се на се дали 100MB ќе истрошиш да ги спуштиш, скенирај и сподели резултати :D, можиш само со AdwCleaner  да пробаш

-еве јас пробав и со овие мали програмчина,после еден ден по  преинсталацијата и стварно секогаш пронаоѓаат по нешто,е сега дали е реално она што го пронаоѓаат или не малку чудно.
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Антивирусни програми
« Reply #20 on 10.12.2014, Wednesday, 17:43:09 »
Тие *мали * програмчиња знаат да ти го загорчат животот. ;D Знаат многу да ти го загорчат денот.

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Одг: Антивирусни програми
« Reply #21 on 10.12.2014, Wednesday, 19:04:46 (Edited 10.12.2014, Wednesday, 20:42:36) »
Користев AVAST али, многу ми го кочеше компјутерот и сега веќе месец дена можеби и повеќе користам ESET и сум задоволен бидејќи и претходно ја имав али сакав да сменам, да пробам како е со друго.

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: Антивирусни програми
« Reply #22 on 10.12.2014, Wednesday, 20:50:52 »
Доста со офф топик за да не бришам уште мислења!

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Одг: Антивирусни програми
« Reply #23 on 10.12.2014, Wednesday, 21:37:13 »
Па и темата е таква за да се изјасни секој што користи како антивирусна,мислење и забелешки,е сега ако се повторуваат мислењата од еден член,тогаш бриши,а ако не спрема мене не би требало да бришиш,и еве од авастот испадна дека повеќе не се задоволни отколку што се,и мислам дека после читањето на постовите,може да се одлучиш што ќе користите за АВ.позз 8)
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: Антивирусни програми
« Reply #24 on 10.12.2014, Wednesday, 23:30:17 »
Кога не си во тек што се случуваше помеѓу atanas и Unforgiven, ќе те замолам да не донесуваш предвреме заклучоци. Мислењата што беа избришани немаа врска со антивируси, ако толку те интересира што беше избришано пиши ќе ти пратам копија или ќе ги цитирам тука.

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Одг: Антивирусни програми
« Reply #25 on 11.12.2014, Thursday, 09:41:59 »
Кога не си во тек што се случуваше помеѓу atanas и Unforgiven, ќе те замолам да не донесуваш предвреме заклучоци. Мислењата што беа избришани немаа врска со антивируси, ако толку те интересира што беше избришано пиши ќе ти пратам копија или ќе ги цитирам тука.

А ха, ок друже не сум знаел за ова сигурно беа избришани пред да ги прочитем поракиве,тогаш во право си бил  :-[
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline Kiko9595

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 115
Одг: Антивирусни програми
« Reply #26 on 10.01.2015, Saturday, 17:18:57 »
Јас од секогаш сум користел Eset Nod 32 и сум презадоволен кочи малку доколку стартова компијутерот но милсам дека е најдобар, секој месец си ставам username i pw и некаде има целосна заштита 15-60 дена... Батка  дали таа антивирусна Панда е бесплатна?
Што и да можеш да направиш или сонуваш дека можеш, почни го. Храброста има генијалност, моќ и магија во себе. Почни сега. ;)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Антивирусни програми
« Reply #27 on 12.01.2015, Monday, 16:41:36 »
Основната верзија е бесплатна. 8)

Offline Danielco

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 141
Одг: Антивирусни програми
« Reply #28 on 24.09.2015, Thursday, 00:31:07 »
Знам дека одговарам на постара тема, ама не можев да не се вмешам и да споделам информации. Не знам дали сте начекале антивирусен софтвер на Aliexpress, цените се смешни, по 2-3 долари минимум една година лиценца. Јас си купив две лиценци, една за Bitdefender Internet Security, друга за Bitdefender Total Security за неверојатна цена од 3 долари :D еве скоро година дена заборавив што значи вирус и антивирус, а немам некоја којзнае колку јака конфигурација, плус го ставам и на компјутери што ги сервисирам гратис од мене :D

Повелете линк од тие што се зафркнаа, па наместо за една година, ми пратија лиценца за 2 години :D

Code: [Select]
http://www.aliexpress.com/item/BitDefender-Internet-Security-2015-2014-2013-2012-1year-3PCs-3-users-365-days-newest-version-3/1937324456.html
Еве линк и од продавницата, има секакви антивируси за смешни цени

Code: [Select]
http://www.aliexpress.com/store/629469

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Антивирусни програми
« Reply #29 on 24.09.2015, Thursday, 00:57:48 »
Немам намера да плаќам за антивирус ;D. Ако доживотна лиценца е до 3 долари, можеби ќе размислам ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."