Author Topic: Кабел за фискална каса BRAVO  (Read 1698 times)

Offline pacoso

  • Нов член
  • *
  • Posts: 23
Кабел за фискална каса BRAVO
« Opened on 16.09.2010, Thursday, 22:59:38 (Edited 16.09.2010, Thursday, 23:18:50) »
има и за DB25 и за DB9


Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Одг: Кабел за фискална каса BRAVO
« Reply #1 on 16.09.2010, Thursday, 23:31:27 »
а дали продаваш некоја каса!!мене ми треба тоа што принта(механизмот) и за која цена!!

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
pacoso, имаш реп + од мене.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
И од мене имаш +rep ;).

а дали продаваш некоја каса!!мене ми треба тоа што принта(механизмот) и за која цена!!

Тебе всушност ти треба механизмот за принтање на термо-хартија, принтерите кои принтаат на термо-хартија всушност ја горат хартијата, и така се принта „бојата“ на хартијата.

Вакви типови на механизми има најчесто во фискалните печатачи и label-printer-ите, така да ако начекаш некој на старо (или од „бувљакот“ во СК), можеш да го извадиш само механизмот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline pacoso

  • Нов член
  • *
  • Posts: 23
Одг: Кабел за фискална каса BRAVO
« Reply #4 on 18.09.2010, Saturday, 00:05:38 »
За жал јас не продавам фискални каси. Всушност јас сакам да купам па ми беше понудена оваа каса па ја проверив малку на интернет и така стасав до нејзиното упатство.
и откако го разгледав можам да кажам дека касичкава е закон.

Jove

  • Guest
Одг: Кабел за фискална каса BRAVO
« Reply #5 on 29.09.2010, Wednesday, 20:52:15 »
реп+ од мене за барањето ;D