Author Topic: Трик за бесплатна енергија  (Read 1509 times)

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Трик за бесплатна енергија
« Opened on 16.09.2012, Sunday, 13:48:22 »
Бесконечный источник энергии существует. (Eng subtitles)

Го гледав ова видео неколку пати и не можам да разберам како е направен овој експеримент. Дали некој знае во што е "финтата"?
Жан

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Си наоѓаат луѓево занимација  :D, ама едноставно ова не е возможно. Пред некое време се појави слично видео кое дигна прашина ама имаше луѓе кои го пробаа експериментот ама резултати немаше за жал. Инаку ако може вака јас и печката за струја ќе си ја поврзам за зимно време да не плаќам астрономски сметки ама ако некој сака може да проба па нека сподели со нас ако успее.

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Нормално дека не може од една електрична искра да добие 220V 50Hz. Само ме интересира од каде добива струја за сијалицата и за телевизорот, не гледам други кабли или батерии.
Жан

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Нормално дека не може од една електрична искра да добие 220V 50Hz. Само ме интересира од каде добива струја за сијалицата и за телевизорот, не гледам други кабли или батерии.

Кабелот за сијалицата... погледни и ќе видиш дека не се гледа каде завршува ;D. А и да се гледа, секогаш може да се протне друг кабел зад масата кој преку кабелот за сијалицата ќе ги напојува телевизорот и сијалицата ;).

Второ, зошто би му биле потребни два потрошувачи за да ја докаже неговата теорија ::) ;D 8)? Истото може и со еден да се направи ;).

Финти луѓе, финти ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline tefe_negro

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 69
  • Gender: Male
Quote
Нормално дека не може од една електрична искра да добие 220V 50Hz. Само ме интересира од каде добива струја за сијалицата и за телевизорот, не гледам други кабли или батерии.

Има претворувач телевизорот во себе а по се изгледа и батерија .  ;D  Прво тоа ми падна на памет

Offline didy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 426
  • Gender: Male
 ;D ;D ;D смешки, зар верувате дека искра од запалка од неколку илјади волти дава енергија за тв и светилка?
се е трик, дури и на крај ве покани да пробате и дома, мисли нафта пиеме, туку ајде има и такви што че кспериментираат

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Најверојатно има батерии во телевизорот, нема друго логично објаснување.
Жан