Author Topic: Кој ке се фрла по крстот?  (Read 1823 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Кој ке се фрла по крстот?
« Opened on 18.01.2012, Wednesday, 01:34:33 »
Ајде веке кога сакате да отвориме тема: годинава ке биде *кочан* мраз за Водици. Лани добро поминавме,ама оваа година не знам како ке биде.Битола -29,Велес -12.... Досега неофицијално за Велес има пријавено 15-16  пливачи.Веке 22 години го озвучувам овој настан.Имаче чудни,смешни,жални,ама и радосни моменти,ама секогаш имаше жолта и дружење.Добар празник,веке екипата е спремна и по настанот се гледаме кај Слабевци во *Олимпик* на пити пастрмајлии.Вино имаме гратис *Изворно*,Зоки е спонзор.Добра традиција во Велес.Досега немало никакви проблеми ,чувал Господ :D :D
Како е во другиве градови расположението??

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #1 on 18.01.2012, Wednesday, 01:43:51 »
Жолтата чувајте ја за после пливањето оти ако им ја дадете пред да се фрлаат може да им се види дупли/тродупли крст па никој да не го фати :D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #2 on 18.01.2012, Wednesday, 01:46:12 »
Лошо е ако Владиката реши да се загрее пред да го фрла крстот,па ја згреши страната  ;D ;D ;D ;D

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #3 on 18.01.2012, Wednesday, 03:16:40 »
се мсила , ама ја како што су талент за пливање ќе напра некој циркуз ќе му се смеат налет то.. xD

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #4 on 18.01.2012, Wednesday, 13:51:56 »
дојди во скопје, нема тука да се плива, ке се трча по крстот...вардар до коленици е таму кај што ке се фрла крстот...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #5 on 18.01.2012, Wednesday, 13:54:40 »
дојди во скопје, нема тука да се плива, ке се трча по крстот...вардар до коленици е таму кај што ке се фрла крстот...
да ги пратат да се фрлаат во Треска. :o ;D ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #6 on 18.01.2012, Wednesday, 15:40:41 »
дојди во скопје, нема тука да се плива, ке се трча по крстот...вардар до коленици е таму кај што ке се фрла крстот...

Хахаххахахахаахахаххаах ;D ;D ;D... добар си ;D... можеби ќе им дадат точаци да не мора да трчаат во ладната водичка, хахахахахахахахах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #7 on 18.01.2012, Wednesday, 15:56:33 »
дојди во скопје, нема тука да се плива, ке се трча по крстот...вардар до коленици е таму кај што ке се фрла крстот...

Хахаххахахахаахахаххаах ;D ;D ;D... добар си ;D... можеби ќе им дадат точаци да не мора да трчаат во ладната водичка, хахахахахахахахах ;D ;D ;D.
да ама трчајте со чизми :D :D :D, или ако не ви пречат камењата нема проблем
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #8 on 18.01.2012, Wednesday, 16:48:41 »
камења се најмал проблем, од црвен крст ке носиме само 2 ранци за преврски правење...минатата година имало цел куп луѓе со исекотини на нозе...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #9 on 19.01.2012, Thursday, 00:22:31 »
ova e paganski obicaj.  Ne e od monoteizam

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #10 on 19.01.2012, Thursday, 00:23:04 »
ova e paganski obicaj.  Ne e od monoteizam
зошто ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #11 on 19.01.2012, Thursday, 00:26:05 »
тој тебе така што ти рече те излагал, какви верници сте вие тоа не знаете ни зошто се фрла крст и што е поентата сте подчуле малку и тоа ..
пагански обичај е коледен, поточно палењето на огновите, пагански обичај е за василица маскембалот што е ...
тие се паганси обичаи ..


Немојте еден атеист да ви кажува што е што :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #12 on 19.01.2012, Thursday, 00:43:05 »
тој тебе така што ти рече те излагал, какви верници сте вие тоа не знаете ни зошто се фрла крст и што е поентата сте подчуле малку и тоа ..
пагански обичај е коледен, поточно палењето на огновите, пагански обичај е за василица маскембалот што е ...
тие се паганси обичаи ..


Немојте еден атеист да ви кажува што е што :)
Да, за палење огнови и за маските знам дека се лоши обичаи ама за ова зошто? Кажете  да знам.

Иначе тоа што атеист во одреден случај знае поправилно од некои Христијани не ме чуди воопшто бидејки истото ова го имам приметено и порано. Имено Христијаните што пр. се маскираат и идат на маскембал во името на Верата прават грев, а атеистот не го прави тоа и не прави грев :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #13 on 19.01.2012, Thursday, 00:50:59 »
има разлика од обичај и од верски обичај
верските обичаи може да се речи се монотони, се оди во црква/џамија се извршуваа таа мисата и се враќа назад или се прави што сакаш ..

обичаите кој не се поврзани со верата се останати од пред ехаха време со што првичната идеа е да се зближи народот, да се мотивира да се дружи да работи заедно, оние кој не се виделе долго време да се видат и така некој работи


не е тема на дискусија ова
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Кој ке се фрла по крстот?
« Reply #14 on 19.01.2012, Thursday, 07:28:49 »
и акј нас се џидаат в базен, ама ја во 20 см ќе изгина.. а башка не сака да го осета филингов да се џидна, а да не го фата... додуша ако не се фрла сиг. не го фаќа...