Author Topic: Музички студија на Балканот  (Read 807 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Музички студија на Балканот
« Opened on 15.04.2011, Friday, 20:07:39 »
Еве три фотографии на музички студија од соседна Србија.Убаво е да се види кој што има и со што работи.Имам уште сознанија и фотки ,па ке ставам уште некои.Но,ако некој од вас контактира или бил и видел  ( фотографирал) нешто нека го сподели со нас.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Многу опрема и многу пари... ми течат лиги на вакви работи, ама не верувам дека некој ден ќе ја имам :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
И јас малку се помислувам.....ама,нема толку работа кај нас да биде исплатливо! Инаку,фантазија е ова што го гледам..... ;D ;D ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
.....ама,нема толку работа кај нас да биде исплатливо!

Една од причините поради која кај нас нема добри студија :S. Всушност има, но никој „од тука“ не снима во нив, најчесто снимаат странски музичари и артисти кои можат да ја платат скапата „глоба“ :S.

ПС: Само да го видите какво е студиото на бугарскана Планета TV... такво нешто немам видено... :o... ама тоа е тоа, каде што има пари, таму има и добро студио ::).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
да ги знам тие студија...иако едното од нив е стварно врв...тоа со фрактиалните дифузери што се т.е втората слика.Тоа е студиото на Владо Георгиев-тоа студио е дефинитивно врв , а додека другиве не се ништо страшно и посебно.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
да ги знам тие студија...иако едното од нив е стварно врв...тоа со фрактиалните дифузери што се т.е втората слика.Тоа е студиото на Владо Георгиев-тоа студио е дефинитивно врв , а додека другиве не се ништо страшно и посебно.

Мислам дека фракталните дифузери се на првата слика (big_pic1.jpg), иако не сум до толку навлезен во студискате техника за да знам што се фрактални дифузери (сеуште може да кажам дека се запознавам со опремата ;D).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
грешка си.фрактиални дифузери има на втората слика.додека на првата слика има QRD дифузери.