Author Topic: Електрична цигара  (Read 2373 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Електрична цигара
« Reply #15 on 22.01.2011, Saturday, 17:44:55 »
Имаше и едни цигари во аптека, демек од некои билки, ама како џоинт мирисаа, а и многу чадат.

И тие ги имам пробано, nothing can compare to the real thing ;D.

Абе нормално... Вистинската цигара си е вистнинска, се друго може повеќе или помалку да личи на неа...
Кога веќе зборуваме оф топик, има еден другар како мастики за џвакање се, се џвакат по 45 минути и секоја има доза од 2 мг никотин. Ама нормално, не можат да го заменат палењето цигара, па излегување надвор да се мрзнеш и да пушиш...

Јас барем, не излегувам по кафулиња/кафиќи/кафани/дискотеки, така да, не ми е проблем, и онака седам надвор цело време, а кога сум дома, си пушам дома. Единствено место на кое што не смееш да пушиш е на работа (барем за мене), ама ако ти се погоди газдата (како што ми се погоди на мене лани кога работев во една фирма ;D), и таму можеш, само не цело време ;D ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."