Author Topic: Програм за манипулација со херци  (Read 1640 times)

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Ќе си купи високотонец со пиезо од тие за разглас и ке направи висококвалитетен засилувач и ќе ги избрка сите комарци во околина  ;D
Може и да заработува , да зема процент од комшиите  ;D ;D ;D

Инаку прочитав дека наводно според некои студии ваквото бркање на комарци било ветер во магла (буквално) значи не било ефикасно односно било маркетиншки трик за да ти шитнат апаратче , а сабајлето ќе се разбудиш како швајцарско сирење избушен. ;D :D

Наравоучение
Купете си босилок и тријте се пред спиење ;D

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
И јас се слагам со izotop, имам правено слично нешто и ги гледав комарците како безгрижно си летаа околу уредот :o :). Можда треба да се погоди правата фреквенција, не знам...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Зависи од моделот на комарецот и неговото потекло  ;D
Сум видел комарци кои немаат гајле и од босилок и од она специјалното стретство за таа намена(за мачкање).
Ги имам мавано со гранче босилок и немаат гајле пак се стрват. ;D
Значи ако имаат мерак да те искасапат има да го направат тоа па што сакаш музика (фреквенции ) пуштај им. ;D ;D ;D
Најсигурно е да се испокриеш со јорган летно време  (ако можеш);D.
Јорганот им е подлабок  од сурлата за бушење  ;D

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Че фатам еден комарец и во некое кутивче со топувче че го избушам  ;D че го напикам внатре и че му го пуштам ова да видам шо че праи  :D

Offline ivica.s

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 369
  • Gender: Male
  • RF Guru
    • Регистрирај се и заработи на envato.com

Инаку прочитав дека наводно според некои студии ваквото бркање на комарци било ветер во магла (буквално) значи не било ефикасно односно било маркетиншки трик за да ти шитнат апаратче , а сабајлето ќе се разбудиш како швајцарско сирење избушен. ;D :D



И јас го имам ова негде прочитано, исто имам читано дека има фреквенции кои ги бркаат комарците ама се во човечкиот слушен опсег, т.е. ги бркаат и луѓето.  :D