Author Topic: Вицови  (Read 145098 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #435 on 15.09.2011, Thursday, 14:15:35 »
Што е брзина?
- Кога за 2 минути 15.000 литванци успеваат да ја напуштат салата.

Хахахахахахахаха ;D ;D ;D... ова ќе остане, ќе се памти... хахахахахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Вицови
« Reply #436 on 15.09.2011, Thursday, 15:49:41 »
Животните во шумата имале направено* на диво* едно кафуле,ама ги фатила еуфорија и решиле да го легализираат! Собрале пари и лавот како најјак отишол да се избутка и да добие бројче.Арно ама,по три дена се откажал.Отишла лисицата да се * промува* и со итрина да заврши работа.Утредента се појавила цела искубана и испреврзана.И тогаш стапило на сцена магарето:
- Дајте ваму,јас да ја завршам набрзина работава!!
Утредента мавта со решението за легализација!!!!!! Го прашале- како успеа????
- Абе се школски другари да ти биле таму на работа!!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #437 on 15.09.2011, Thursday, 18:13:55 »
Татко го испраќа својот син на одмор. Синот за прв пат оди на море. Пристигнале од селото до железничката станица. Таткото го советува својот син:
-    Синко, многу да внимаваш таму.
-    Зошто, татко?
-    Ти не знаеш таму на морето какви можат да бидат жените.
-    Какви тате?
-    Многу расипани. Ако не внимаваш, ќе донесеш некоја заразна болест дома. Ќе ја заразиш својата жена. Таа ќе ме зарази мене. Јас без да знам ќе ја заразам и мајка ти. А ти знаеш каква е мајка ти, ќе изумре цело село.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #438 on 22.09.2011, Thursday, 20:42:31 »
Жената многу често го изневерувала мажот со комшијата. За да не се посомнева нејзиниот сопруг, направила една дупка на оградата. Кога ќе и се присакало, жената одела до дупката и го кревала фустанот. Соседот од другата страна си ја вршел работата. Еден ден сопругот ја видел жената наведната на оградата:
-    Жено, што правиш таму?
-    Имам хемороиди, се наведнувам и од другата страна кравата на комшијата ме лиже и така ми поминуваат.
Сопругот ништо не рекол. Поминале неколку месеци и тој фатил хемороиди. Решил да го проба лекот на својата жена. Отишол до оградата, ги соблекол гаќите и се наведнал... Комшијата по навика почнал да работи... 
Сопругот:
-    Неее, неее! Не со роговите!
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #439 on 22.09.2011, Thursday, 21:12:09 »
Жената многу често го изневерувала мажот со комшијата. За да не се посомнева нејзиниот сопруг, направила една дупка на оградата. Кога ќе и се присакало, жената одела до дупката и го кревала фустанот. Соседот од другата страна си ја вршел работата. Еден ден сопругот ја видел жената наведната на оградата:
-    Жено, што правиш таму?
-    Имам хемороиди, се наведнувам и од другата страна кравата на комшијата ме лиже и така ми поминуваат.
Сопругот ништо не рекол. Поминале неколку месеци и тој фатил хемороиди. Решил да го проба лекот на својата жена. Отишол до оградата, ги соблекол гаќите и се наведнал... Комшијата по навика почнал да работи... 
Сопругот:
-    Неее, неее! Не со роговите!

хаххахахаахххаххахахххаха не со роговите  :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #440 on 18.10.2011, Tuesday, 23:37:16 »
К’д се враќале војници од Ирак, Американци решиле да ги обештетив сви кои задобиле телесне повреде, колко потешка повреда, толко повише паре. Такој, дошја на ред и Цветко кој работаја за Американци.
- Мујо, што повреду имаш?
- Повреду на пенис…не ми работи како треба…
- Хахахаха…добро, у право си, Цветко, тој е реалан хендикеп. Пошто си ни бија најдобар војник, еве кажи колко сакаш за обештетување?
- По ед’н долар за свак сантим од вр на стојка па до муда!!!
К’д га погледале Цветко, свикале Американци:
- Цветко, па куде су ти муда бе?
- У ИРАК!!!

Offline inmate1807

  • Нов член
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • forumest
Одг: Вицови
« Reply #441 on 19.10.2011, Wednesday, 12:28:30 »
Зошто ја украде колата? - Ми требаше за да стигнам до аеродром.
Па не можеше со автобус да одиш? - Е, да бе, автобус ќе крадам.

______________________________________________________


Светски научници се собрале да тестираат кој е најјак алкохолен пијалак. За експериментот зеле 3 глувчиња, на првото му дале текила, на второто вотка, а на третото ракија. Резултатите биле следниве: - Глувчето со текилата, заспало. – Глувчето со вотка, заспало. – Глувчето со ракијата, низ решетките од кафезот ја довикувало мачката.

_______________________________________________________

Си бил македонец, и македонец како македонец отишол на море. Таму запознал некоја странкиња и почнал да ја работи, и кога завршил ја прашал: -Are you finish? Странкињава му вели: -No. Овај продолжува и си вика, сега ќе ја искинам, па грабнал агресивен секс, завршил и ја прашал: -Are you finish? Странкињава му вика: -No. Овај почнал уште појако дури не му помодрел к*рот од плескање, и си вика, оваа мора да сврши да не ги оговара како македонциве не ги бива, па ја грабнал и ја искинал, парампарче ја сторил. После 4 саати умрени од е*ење, и таа и тој, ја прашува: -Are you finish now?! Таа му вика: -No, I'm not FINISH, I'm SWEDISH!!!

_________________________________________________________

Си биле волкот,зајакот,и куната. Волкот вика: -А бе многу е досадно вака дајте нешо да правиме. Зајакот вика: -Е шо?. Волкот вика: -Aј театар ќе си играме и секој ке има уметничко име, еве јас ке бидам ВУРОВ, зајакот вика: -јас сум ЗУРОВ, а куната вика: -Е ЈАС НЕ ИГРАМ!!!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #442 on 19.10.2011, Wednesday, 15:06:56 »
Светски научници се собрале да тестираат кој е најјак алкохолен пијалак. За експериментот зеле 3 глувчиња, на првото му дале текила, на второто вотка, а на третото ракија. Резултатите биле следниве: - Глувчето со текилата, заспало. – Глувчето со вотка, заспало. – Глувчето со ракијата, низ решетките од кафезот ја довикувало мачката.

хахахахахахаахах ;D ;D ;D... дефинитивно точно, некогаш ракијата е бетер и од психотропни субстанции... хахахахахахаахахах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Одг: Вицови
« Reply #443 on 19.10.2011, Wednesday, 22:49:33 »
Прв секс

Ќерката ја прашува мајката:
- Како е да имаш прв секс?
- Па ќерко, тоа ти е исто кога ти се клати заб!
- Е како тоа мамо, не разбирам?
- Па ќерко, чувствуваш болка, а не сакаш да ти го извадат!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Вицови
« Reply #444 on 29.10.2011, Saturday, 17:38:22 (Edited 29.10.2011, Saturday, 18:43:47) »
Мажите и жените се неисцрпен извор за шеги...

1. Тој: Незнам зошто носиш градник кога немаш што да ставиш во него...
Таа: Па, и ти носиш гаќи, зарем не?

2. Што била Северина пред да стане популарна?
- Пејачка!

3. Што се добива кога ќе се вкрстат две женски нозе?
- Ништо!

4. Како се колне циганка?
- Невина сум жими децата...

5. Што е недефинирано чувство?
- Кога швалерката ќе ти загине во твојот нов автомобил.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Одг: Вицови
« Reply #445 on 29.10.2011, Saturday, 17:50:46 »
Quote
13. Како се колне циганка?
- Невина сум жими децата...

 :D :D :D :D :D :D овоа ми е некако најјако

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #446 on 29.10.2011, Saturday, 18:40:56 (Edited 29.10.2011, Saturday, 18:52:09) »
8. Која жена знае каде и е мажот?
Вдовицата!


Одамна ги знам овие ама малку ми е иронично тоа со вдовицата.
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Вицови
« Reply #447 on 29.10.2011, Saturday, 18:51:20 »
8. Која жена знае каде и е мажот?
Вдовицата!


Одамна ги знам овие ама малку ми е иронично тоа со вдовицата.

Имаше многу иронични работи и тотални лаги кои се напишани од некој кретеноид или "некој" лезбо  па затоа морав да бришам голем дел од постот бидејки беа навреди од прв степен.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #448 on 29.10.2011, Saturday, 18:52:29 »
Се е во ред не си го ти измислил но иронично е бидејќи таа работа не е за во виц  ;)
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Вицови
« Reply #449 on 29.10.2011, Saturday, 18:53:04 »
да, секако.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.